Süleyman Soylu’dan HDP’lileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık

İçişleri Bakanı Soylu, dağa çocuğu kaçırırken yakalanan HDP’li yöneticileri darbeden ailelere sahip “Ellerine sağlık, iyi de” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak Üniversitesi’ndeki Güvenlik Korucuları Hizmet İçi Eğitim Semineri Kapanış Töreni’ne katıldı.

Burada yapılacaka hitap eden Soylu, yıl içinde ülke genelinde yapılan eğitimlerle ilgili bilgi verdi.

Soylu, 15 Temmuz’dan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşüyle ​​terörle örgütün değiştirildiğini ve Dünya Savaşı’ndan geçildiğini söyledi.

“PKK’ya denk düşen 43’e düştü”

DHA’nın haberine göre Bakan Soylu, “Terörün yanında, teröre sebep olan, teröre bulaşanlardan sonra da çatışmaya başlamaktan bu bölgedeki her şey değişti. Eskiden terör örgütüne katılım 5 binli sayılarla ifade ediliyordu. Bugün hamdolsun 100’ün düştü. Adım adım adıma doğru ilerliyoruz. Geçen yıl 51’di, şimdi 43.” dedi.

Süleyman Soylu’dan HDP’lileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık VİDEO

“HDP’li yöneticiyi dağa çocuk kaçırılırken yakalandı”

Bir kız çocuğunun HDP’li bir yönetici tarafından dağa kaçırılmasına engel olduğunu söyleyen Soylu, Az kalsın 44. Neyse ki bir kız çocuğu, HDP’li bir yönetici tarafından dağa kaçırılırken yolda yürüdük.

“Anneler darbetti, ellerine sağlık”

Anneleri babaları da HDP binasına gittiler, onu kaçıran HDP’li yöneticiler orada. Ellerine sağlık, iyi de yaptılar.” diye konuştu.

Süleyman Soylu ve HDPlileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık #1

“Bir ‘oh’ daha dikkatum, PKK’ya gitmiyor”

Bakan Soylu konuşmasına devam etti:

“Hani bir keresinde bir ‘oh” olmuştum ya.Paralar PKK’ya’ diye. bir ‘oh’ daha dikkatum. Gençler PKK’ya gitmiyor. Öğretmenliğe, doktorluğa, hekimliğe, çekmeye, hemşireliğe ve bu yarınlara katılmaya hazırlar.

Festivallere gidiyorlar, dinini, dinini okullarıyla eğitimlerde üniversitede yarınlara umut yetiştirmeler hazırlanıyorlar. Sadece bu coğrafyaya değil, bizdeki coğrafya da ümit veriyor. Amerika, Irak’a geldiği zaman ‘demokrasi edeceğim’ diye geldi.

Amerika, Afganistan’ı işgal edeceği zaman ‘Barışacağım, geleceğim’ diye geldi. Bugün’deki kardeşlerimizi görüyoruz, Afganistan’daki kardeşlerimizin durumuyla barışacağız. Batı’nın, Amerika’nın yalanlarına karnımız tok. Huzuru Erbil’e de Irak’a da Afganistan’a da mağazamızdaki coğrafyayı biz geliştireceğiz.”

Süleyman Soylu ve HDPlileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık #2

Süleyman Soylu dan HDP lileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık #3

Süleyman Soylu ve HDPlileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık #4

Süleyman Soylu dan HDP lileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık #5

Süleyman Soylu dan HDPlileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık #6

Süleyman Soylu dan HDPlileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık #7

Süleyman Soylu dan HDPlileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık #8

Süleyman Soylu dan HDPlileri darbeden ailelere: Ellerine sağlık #9

Leave a Comment