“Takım her zaman önce gelir”

Takım tarafından Perez’e, Sao Paulo Grand Prix’sinin son sıra için Verstappen’e yol verilmesi emredildi ve Verstappen, Fernando Alonso ve Charles Leclerc’i geçmekle görevlendirildi.

Ancak Verstappen bunu yapamadığı için, yerini Perez’e geri verdiğini söyledi. Ancak iki kez Dünya Şampiyonu, bunu reddederek geri sonuçlarını.

Takım telsizinden Perez’e yerini neden geri verdiği sorulduğunda Verstappen, “Bunu bir daha bana sormayın, tamam mı? Bu konuda anlaştık mı? Size nedenlerimi söylediler ve bunların arkasındayım.” dedi.

Perez ise, Leclerc ile Pilotlar Şampiyonası’nda ikincilik mücadelesindeyken ona yer verilmediği için sinirlendi.

Perez, Verstappen’in oğlu iki sezonda takım arkadaşına yol açtığı ve geçen sezon Lewis Hamilton ile olan şampiyonluk savaşında onun adına savunma yapmak için görevlendirildiği zamanlar nedeniyle, Verstappen’in takım emirlerini reddetmesinden oldukça rahatsız olduğunu belirtti ve takım telsizinden Verstappen için ‘kim olduğunu göstermiş oldu’ şeklinde yorum yaptı.

Verstappen’in Red Bull’daki lider pilot konumunda bağımsız olarak, iki kez Dünya Şampiyonu Hakkinen, Hollandalı’nın Interlagos’ta kendi payına düşeni yerine getirmesini düşünüyor.

Yarış sonrası Unibet’e yazan Hakkinen, “Takım her zaman önce gelir ve eğer takımları geçmek ile birlikte nasıl çalışacağınız konusunda bir anlaşmanız varsa, buna bağlı kalmak her zaman en uzun süre.”

“Tabii ki Max’in Red Bull ile yaptığı anlaşmanın şartlarını hiçbirimiz tam olarak bilmiyoruz, ancak o açıkça; takımdaki bir pilotu pilot ve takıma iki Dünya Şampiyonluğu getirdi.”

“Bununla birlikte, Sergio zaman zaman Max’e yardım etti ve birlikte bu yıl Takımlar Şampiyonası’nı kazandılar, bu yüzden Max’in Sergio’nun Pilotlar Şampiyonası’nı ikinci bitirmesine yardım ettiği en iyi durumda; özellikle şimdi Sergio ve Charles eşit puandayken. “

“Christian Horner’ın durumunu tartıştıklarını, el sıkıştıklarını ve Sergio’nun Abu Dabi’yi ikinci bitirmesine yardım etmeye odaklandıklarını doğru verdiğini, bu yüzden ne düşündüğünü görmek ilginç olacak.” dedi.

Sergio Perez, Red Bull Racing RB18, Max Verstappen, Red Bull Racing RB18

Sergio Perez, Red Bull Racing RB18, Max Verstappen, Red Bull Racing RB18

Fotoğraf: Sam Bloxham / Motorsport Images

Perez ve Leclerc’in eşit puanlarda olduğu Abu Dabi’deki sezon finalinde sadece birkaç gün kaldı ve Red Bull patronu Horner, Sao Paulo’dan sonra Verstappen’in yılın yarışında takım arkadaşına yardım etmek için düşeni yapacağı konusunda ısrar etti.

Hakkinen, “Son yarış için yarıştım. Hem Pilotlar hem de Takımlar Şampiyonası’nda ikincilik mücadelesi canlı, ve bu şampiyona olacak.”

“Ferrari, Mercedes’i yenmek istiyor, Charles ise Sergio’yu yenmek istiyor. İzleyeceğimiz çok fazla şey var.” dedi.

İlginizi Çekebilir:

Leave a Comment