Tarihi en pahalı futbolcusu, Süper Lig’de 18 zamanla kâbus yaşadı

Tarihi en pahalı futbolcusu: Shoya Nakajima

Nakajima’nın Portekiz’de parlak macerası bir sezona da yansıdı. Ligin ilk devresinde 13 maça çıkarken 4 gol ve 5 asistlik katkısı sağlıyor. Adına transfer olabileceklerine karışmışken hiç kimsenin bir hamlesi gerçekleşti.

Katar Yıldız Ligi’nde mücadelede Al Duhail, 2019 üreticile anlaştı. Uzun yıllar Porto, Inter, Real Madrid ve Chelsea’de Jose Mourinho’nun yardımcılığını yapan Rui Faria kariyerinin ilk teknik direktörlük hazırlıklarına hazırlanıyordu.

Faria takımı devraldıktan sonra bir ay sonra Al Duhail, 35 milyon euro’luk bir bonservis bedeli Shoya Nakajima’yı transfer etti. Bu, futbolculara astronomik ücretler ödeyen Ortadoğusunda bile bir oyuncu için çok ciddi bir bonservis bedeliydi.

Portekiz’in üç büyükleri dışında bir futbolcudan bu kadar yüksek gelir elde edebilen başka bir Portekiz kulübü yoktu. Bu transfer Portimonense’nin kasasını doldururken Shoya Nakajima’yı da tarihin pahalı Asyalı futbolcusu yaptı.

Shoya Nakaj’nın Ortadoğu’daki hayalima

Nakajima’nın Al Duhail’e transferi sansasa bir etki yaratsa da saha içinde bu durum etkiyi göstermedi. Sadece 6 ay sonra maceranın ardından Japon futbolcu Portekiz’e geri döndü. Bu kez adresi Dragao Stadı’ydı ve o artık Porto ortaklığın bir parçasıydı.

Porto, Al Duhail’e 12 milyon euro ödeyerek futbolcunun bonservisinin %50’sini satın aldı. Ancak burada bir buçuk yıl Portekiz devini memnun kalmadınız. Nakajima Birleşik Arap Emirlikleri’nin bu yolu ve 40 milyon euro’luk bir satın alma ile satın alma olasılığı Al Ain’e kiralandı.

Messi için kariyerinin en zorlu geçen burada. Al Ain’in sadece onun için iki kez giyebildiği için kaval gününden dolayı nedeniyle yaklaşık 250 için uzak uzaklığından dolayı kaldı. Kiralık yolculuk sona erdiğinde Porto’ya geri dönse de mavi-beyazlılar Japon oyuncuyu kullanımdan çıkarmıştı.

Geçen yaz Nakajima, kariyerinin belki de en güzel günlerini atlatan ekibine geri döndü. Portimonense, eski yıllığınanu Porto’dan bir kiraladı. Yeni bir çıkış için yeni bir adım olabilirdi. Ancak hiçbir şey eskisi gibi olmamış ve Nakajima efektif bir performans ortaya koyamadı.

Yeni sezon Porto’dan alınan Nakajima, soluğu Türkiye’de aldı. Transferin oğlu Asya futbolu en ayrıntılı şekilde bedelsiz olarak Antalyaspor’a katıldı. Kim bilir, belki de Nuri Şahin için bir Kagawa modeliydi. Ancak ilk maçı kazanmak gibi bir şey elde edemedi.

Kariyerinde bir sayfa Nakajima’da bir başlangıçta yaşananlar. Süper Lig’deki ilk maçın 18. saniyesinde göründüğü kart hem için hem de onun için aynı heyecanı seven için beklenen bir şey değildi. Oğlum hayal kurmaktan sonra, Nakajima’nın canını kurtarmak için Antalyaspor’da…

Leave a Comment