Tarikatın kurtuldu, takipçili fenomene… İşte ABD’nin en ünlü bayanı!

class=”medyanet-inline-adv”>

İşte o zorlu kaçışı başarmış, bir şekilde kendi yolundan tarikattan, ‘ABD’nin en nefret edilenlerinden’ kaçmayı başaranlardan biri de internet modeli ve fenomenlerden Lauren Drain.

Şimdilerde şantiyle çıkaran 36 yaşında bir çocuğun annesi kadın yetişkinki o büyüdüğünde büyük bir büyüdüğüyle hatırlanıyor.

Genç kadın, kendini esir eden bu insanlardan kaçmayı başarmakla kalmamış aynı zamanda büyük bir fitness kurmayı başarmış. Üstelik bir de kız olma hayalinin peşinden gerçek bir gösteri.

Tarikatın kurtuldu, takipçili fenomene… İşte ABD'nin en ünlü bayanı

TARİKAT KİLİSESİNDE 7 YIL

Lauren Drain, Westboro Baptist Kilisesi’nde yedi yıl geçmiş.

class=”medyanet-inline-adv”>

Lauren’in ile Steve, tarikat benzeri bu grup hakkında bir görüşme çektikten sonra ailesini karşılaşmayla tanıştırdı. ise bu kilisenin bir parçası oldu, onlara inandı ve bitti. Lauren de bu ürün paketindeydi.

Aile yedi yıl boyunca Westboro’nun protestolarına katıldı. Ellerinde pankartlarla gelen hükümet üyelerine sokaklarda günahlarla, daha doğruları’, çağırıyorlardı. Tövbe etmeyen insanlara karşı insanlara karşı mücadeleyi savunan kişinin sağlığı için basında konu; Tarikat bir yandan taraftar bir yandan da kendilerinden nefret eden insanlardan topluyordu.

Tarikatın kurtuldu, takipçili fenomene… İşte ABD'nin en ünlü bayanı

Lauren’ın tarikattayken bir yandan resmi

21 YAŞINDA TOPLULUKTAN ATILDI

Lauren Drenaj, 21’de kendi üyesi olmayan bir gençle duygusal yakınlaşma için topluluktan kovuldu. Sevgili kız Taylor, erkek bo ve çocuk konuşmasına izin verilmeyen en küçük kız çocuğuna Faith de dahil olmak için ailesini geride bıraktı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Lauren, içinden gelmenin ‘yaşadığı en an’ düşünülse de, kendine yeni bir yol çizdi ve yeniden yeniden kurmayı başardı.

Yaşadıklarıyla ve insanla savaştıktan sonra evlenmek, bir Lauren bir milyonu kurdu ve Instagram’da dört takipçisi var. Çektiği selfie’ler milyonlara ulaşan ve ona çekici çekicisi unvanını kazandırdı.

Tarikatın kurtuldu, takipçili fenomene… İşte ABD'nin en ünlü bayanı

Kilisenin eylemlerinde pankartlar onu zamanlamaktan nefret ediyordu

İÇİNDEKİ ÇAĞRIYI DİNLEYİP HEMŞİRE OLDU

İnternet fenomeni Sun Online’a söylediğine ”İnsanlara yardım etmek için bir çağrıdan daha az kişi, hayalini kurdum ve bunu başardım.”

class=”medyanet-inline-adv”>

Genç kıza aşık Taylor daha bir bebekken yakalandığını bu mesleğe aşık olduğunu söylüyordu. Kardeşinin kurtaran kişisi ve doktor için staj yapan bir sağlık eğitimiydi.

”Hemşirelik” Lauren, ”hayatta gidişya ve ailelerin gidişinde devam edecek olan bir meslektir.”

Tarikatın kurtuldu, takipçili fenomene… İşte ABD'nin en ünlü bayanı

Lauren, yoğun bir şekilde yoğun bir şekilde ve bir şekilde kullanılması gereken kararların kullanıcılarına adeta benziyordu. Yoğun bakımda da çalışmıştı, hastanenin diğer daha az kalabalık yerlerindede. Yenilere yardımcı oluyorlar, onların yetiştirilmesinin en önemli yanlarını üretimye kayıtlı.class=”medyanet-inline-adv”>

İŞİMİN ZORLUĞUNU SEVİYORUM

”İşimin zorluğunu seviyorum” diyen Lauren’a göre bayanlar ‘özel bir insan türü’ ve ünlü model bu topluluğa dahil olduğu için gururlu hevesli.

Westboro Baptist Kilisesi, 1955 yılında Kansas, Topeka’da Baptist papaz Fred Phelps tarafından başlatıldı ve nefret dolu protestoları ve aşırı ‘değerleriyle’ ünlendi. Nefret grubu, ABD gazilerinin ve sınıflarında gözcülük yapma sevgisi nedeniyle dünya çapında manşetlerde yer, pankartlarına sloganların iticiliğiyle ün kazandı.

Tarikatın kurtuldu, takipçili fenomene… İşte ABD'nin en ünlü bayanı

UTANÇ VE CEZA

Lauren, artık Westboro Baptist Kilisesi ile olan eski hayatı sevmeta daha az zorladığını söylüyor. Sert araçlarla, tarikat kurallarıyla ilgili kurallar sergilemek.

class=”medyanet-inline-adv”>

Günleri ev işleri ve katı kurallarla olsa Lauren en iyi çevreyle birlikte yaşayan ve küçük üreticilerden memnun kalmaktan dolayı. Ebeveynlerine-leri ve telefon mesajlarını kontrol etme ve tasarımdakilerini nasıl etkileyebilir.

Lauren, topluluktaki çok katı kültürü de kendisinde değildi. Saçımı kesme, tırnaklarımı boyamama, çıkmama, konuşmala konuşma ya da kilise dışından kimseyle kimse olmama izin verilmedi dedi.

”Günlük gözcülük yapmak, kiliseyi gözcülük yapmak, ev ve mahallenin inşaat işleri ve ev işleri yapmak gibiyle ilgili programımız vardı.”

Tarikatın kurtuldu, takipçili fenomene… İşte ABD'nin en ünlü bayanı

AİLESİNDEN VE KARDEŞLERİNDEN AYRILDI

Ve bundan bir topluluk atılırsa, yasak amaçlı, sınıf veya kullanıcı aileleriyle bir daha konuşmaları. Lauren ”Gençken bizim tarafımızdan sorulan sorulardan yararlanan ilkeler için çok temelli utandırma ve ceza uygulamaları vardı” düşüncesini içinde barındırıyordu. Lauren da çok soran, neler olup bitiyor öğrenci bir genç kızdı. Başı bu yolda sürekli belaya giriyordu.

Lauren’a göre kilise, üyeleri kontrol etmek ve onları kayıt altına almak ve yargılayıcı inançları kayıt tutmak hedefindeydi ve herkesi ölümle ve korkutuyordu.

Tarikatın kurtuldu, takipçili fenomene… İşte ABD'nin en ünlü bayanı

”MİDE BULANDIRICI”

”Yıllarca’dan çekilmem.” konuşmadan ayrılmaya yaklaşma. Zaten yaşanacaklar yüzünden yaşanacak ve özlenecek hale gelecekti.

”Yedi yılı bir gün yetiştirmedeyken onunla birlikte bir ailemden kopartıldım. Kilisenin Sürdürülen üyelerle iletişim için sıfır tolerans politikası vardı.”

Lauren, Louis Theroux’, 2007 Amerika’da Amerika’nın En Nefret Edilen Ailesi’nden ses getiren aileden ve devamı olan Krizis’te yer aldı ve o zamandan beri okunan yeniden kurarak güçlendi.

Tarikatın kurtuldu, takipçili fenomene… İşte ABD'nin en ünlü bayanı

KURTULUŞU FITNESS’TE BULDU

Ancak internetten bu büyük bir kitlesine çok beğenilen bir hala trollerin nefret dolularıyla boğuşuyor. Ama Lauren için Westboro’dan nefrete yer yok olarak: tamamlanmak üzere kırmayacağıma veya öngörülmeyeceğime söz ver.

Lauren, kurtuluşu zindelikte ve fitness’ta yaşayanlar. ”Fitness üretimi ve hatta daha da kurtardı’ diyor.

Artık tüm antrenmanları altı aylık fitness programı ile tam zamanlı olarak eğitiyor. Ünlü fenomen bir yandan sağlıklı yaşam ve yemek tarifi yayınlamaya devam ediyor ve başarılı kadınlık kariyerini sürdürüyor…

.

Leave a Comment