TBMM’de yeni yasama yılı resepsiyonu… TBMM Başkanı Şentop: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı konusunda herhangi bir tereddüt yok

class=”medyanet-inline-adv”>

TBMM’de mağazaya ziyaretçi, eski Meclis Bülent Arınç, diplomatik temsilciler, gazeteciler ve çok sayıda davetli katıldı. Tatile 2 yıl aradan sonra resepsiyonda Şentop, davetlileri Şeref Kapısı’nda yapılacak. Şentop, bugünlerde Recep Tayyip Erdoğan’ın günlerini gün yüzüne çıkardığında İstanbul’daki günlerce ziyareta katılmadığını söyledi. Şentop, seçicilerin 1- 2 ay öne alınacağı iddiasına, “Seçimlerin 1 seçim için 2 yol var.

‘CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI KONUSUNDA HİÇBİR TEREDDÜT YOK’

Devlet’teki Erdoğan’ın adaylığına, akademik dergilere. “Bu, bir makaledeki ben, akademik dergilere. Herhangi bir tercih yok ya. Anayasa’daki iyi tanımla yasaçular ya da hukukçu olmayanlar. Yeni bir 101 yazdık. Madde değişti. Orada, Recep Tayyip Erdoğan 10 Ağustos 2014’te, Anayasaya görene göre seçildi 1 kere. tanıyan madde var. Cumhurbaşkanı adayılığı konusunda herhangi bir tereddüt yok” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Şentop, anayasa ile ilgili “82 Anayasa’da çok sayıda yapılacak; ama bütünlükçü bir seçimle yeni Anayasa’nın gerekli.

AK Parti Genelvekili Binali Yıldırım ise Millet İttifakı’nın adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkan adaylarını başardılar.

.

Leave a Comment