Terör örgütlerine neler öğreteceği haftaya basın toplantısıyla açıklayacağı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Mersin Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, terör örgütlerine neler götüreceği haftaya basın toplantısıyla açıklayacağı” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda devam eden bütçe görüşmeleri sırasında 4 CHP’li belediyeyi hedef aldı. Soylu, “Mersin Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, terör örgütlerine neler götüreceği haftaya basın toplantısıyla açıklayacağı” diye konuştu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda evler Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifi, 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifi ve Sayıştay raporları görüşürken toplantı gergin geçiyor.

“Devletin gerçeği içinde kesinlikle PKK’nın yönetilen belediyelere nasıl terör birimleri sızdırılmış ve orayı yönetmişlerse acaba diğer belediyelerde de böyle bir durum söz konusu mudur diye değerlendirmede bir yürütmeye ulaştık” iddiasında bulunan Soylu, şöyle konuştu:

“Sonuç burada. Bütün birlikte belediyelerle ilgili terör kuruluşlarına neler neler oluyor.

Daha sonra Özkoç, Soylu’ya, “Neden haftaya açıklıyorsun, burada açıkla” diyerek tepki gösterdi. Soylu, “Sana o keyfi bu akşam yaşatmayacağım, gelecek hafta yaşatacağım” dedi.

CHP’li Torun: Bugüne kadar açıkladıkların yalan ve iftira çukurunda kaldı; sen de o şerefli koltuğa değil ancak o çukura layıksın!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit TorunBakan Soylu’ya “Bugüne kadar açıkladıkların yalan ve iftira çukurunda kaldı. Sen de o şerefli koltuğa değil ancak o çukura layıksın. Açıklamazsan namertsin” diye cevap verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun iddialarına sosyal medya hesabından cevap veren Torun’un açıklaması şöyle:

“İftiracı Süleyman Soylu; Bugüne kadar açıkladıkların yalan ve iftira çukurunda kaldı. Sen de o şerefli koltuğa değil ancak o çukura layıksın. Açıklamazsan isim versin! Unutma: Günü geldiğinde bu milletin de sana bir çift sözü olacak. O zamana kadar eline geçeni ardına koyma.”

Leave a Comment