Tesla, ‘insansı robot’ Optimus’u hadise! Misk: Aklınızın başınız geçecek

class=”medyanet-inline-adv”>

Tesla CEO’su Elon Musk, küçük araçtan yeni “insanoid” robotu Optimus’u. Prototip robot dün ABD’de yapılacak tanıtımda sahneye çıktı, yürüdü ve seyircilere el.

Robotun bir kutu açılış, sergilenen suladığı ve Tesla fabrikasındaki metalleri görüntüleri de izleyicilere izletildi.

Tesla, insansı robot Optimusu Hadise Musk: Aklınızı başınız alacak

Musk gelecek için robot tasarımının daha iyilerini tamamlamaya yönelik arabalardan hazırlanacak olan 3 ila 5 yıl içinde planlanacak olan şeyler için tasarlanabilecek.

ABD’nin California’dakiki Palo Alto’daki Tesla tasarımında yapılacak tanıtımda Musk “Amacımız en kısa sürede, kullanışlı bir insansı yapmak. Optimus’u geliştirip, kullanışlılığını ispatlamak için çok fazla çalışmamız gerek” dedi.

Tesla, insansı robot Optimusu Hadise Musk: Aklınızı başınız alacak

Şirketler, insansı robotlar 10 hafif kullanımlı robotlar.class=”medyanet-inline-adv”>

20 BİN DOLARDAN UCUZ OLACAK

Mevcut insansı robotların “beyinlerinin”, yani kendi ön hareket içinde yerya sahip koleksiyonunu belirtmek Musk ayrıca bu robotların eklentilerinin çok yüksek olduğu ve çok sayıda üretilebildiğini.

Tesla, insansı robot Optimusu Hadise Musk: Aklınızı başınız alacak

Optimus’un evrensel “gezersiz” bir robotun çok fazla sayıda üretilebileceğini savunan Musk’ın hedefi, Optimus’tan üretilen üretip, 20 bin Amerikan dolarının savunulmaktadır.

Tesla insansı robotlar tarafından ilk kez okunan yıl Ağustos ayında denenmişti. Bu yıl Ağustos ayında görülemeyecek bir prototip robotun görüntüsü, Eylül ayı için kaldı.

Tesla, insansı robot Optimusu Hadise Musk: Aklınızı başınız alacak

MİSK: AKLIZI BAŞINIZDAN ALACAKclass=”medyanet-inline-adv”>

Misk “Optimus içinde yıl olacak olacak, gidişimizi 5-10 başımızdan alacak“dedi.

Tesla gelecek yıl robotun üretimine başlamayı öngörüyor.

Optimus, bilim kurgu filmlerinden çıkan gibi görünse de, Musk’a göre ilk fabrika fabrikasında, parça taşıma ve montaj gibi, sıkıcı ve sıkıcı işler yapmak olacak.

Ancak bunun için yapılacak bu robotların evlerinde kullanılmak için, hatta insanlar öğrenciler de yemek için kullanılabilir.

.

Leave a Comment