THY, Kibar Holding’e ait şirketlerimizi topladıklarını

BİLAL ÇELİK

[email protected]

@bllcelik_

Türk Hava Yolları (THY), Kibar Holding’in Uçak Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’deki (TSI) hissesi satın almış. Holdingin, şirkette yüzde 50 hissesi bulunuyordu.

Fotpgraf: AA

THY, hava model tasarımı, üretimi, satışı konusunda ve yüzde 45 oranında tısladığı olduğu TSI, yüzde 30 tıstığı olduğu TCI Kabin İçi Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yle yüzde 80 tıstığı Cornea Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. .’yi birleştirme belirleyicisi.

Kararda ayrıca Havelsan’ın Cornea’daki yüzde 20 hissesinin THY tarafından satın alınacağı belirtildi. Bu karar THY, üç şirketi’TCI‘ çatısı altında toplamayı amaçlıyor.

Ancak bu şirketlerden Koltuk Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin Kibar Holding’e ait. THY, kararla Kibar Holding’in şirketteki tüm hisselerini satın alacağını duyurdu.

4 Kasım’da Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamanın ardından bugün de bu yönlendirme bir bilgilendirme geldi.

Açıklamada 4 Kasım’daki karar kampanyasıyla ilgili satın alma işlerinin satışı için imzalandığı ve söz konusu işlemine yönelik satış kurumu kaydedildiği kaydedildi.

Söz konusu kişiden sadece satın alınan fizik kalemlerinin bilgilerinin 14 milyon 850 bin lira olduğu belirtildi.

Leave a Comment