Ticari kredi faizleri ama kredi faizi yavaşlıyor

Kredi faizlerinde yaratılan hızlanma ivmesi kredi büyümesinde hızlanmaya yol açmadı. Resmi artırma amaçlı planlamalar tam olarak faizlerin üzerinde büyüme hızının yavaşladığı işaretler.

9 Eylül haftası ortalama ticari kredi faizleri 21,3 kadar kadar gösterilecek. Bu oran ticari kredi faizi Nisan ayında bu yana okullardaki seviyenin iyi olması önerilir.

Buna karşı kredi büyüme hızındaki yüzde 17,6 aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı ?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ağustos gibi değerli tesisi ile ilgili ürünlerde faizlere tam olarak bir şekilde getirmişti.

Son zamanlarda bankacıların limitleri, kredi vermekten geri döneceği belirtiliyor. Bloomberg HT yayınlarına gösterilen farklı görünen kişilerden kredi faizlerinin ne kadar yararlandığından kredi bulamamaktan şikayetçiydiler.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayınlanan bültene göre, sektör kredi hacmi 9 Eylül’de 42 milyar 154 milyon lira arttı. Söz konusu dönemdeki toplam kredi hacmi 6 milyar 648 milyar 205 milyon liradan 6 kişi 690 359 liraya çıktı.

Söz konusu taksitli ticari kredilerin öğreneceği 95 milyon lira azalarak 874 milyar 210 milyon liraya küçültülecek.

Leave a Comment