Tiktok sadece gençleri değil psikologları da tehdit ediyor

oluşturulma Tarihi: Kasım 07, 2022 16:34

Sosyal bir uygulama olan TikTok’un geleceğinden ileriye dönük medya’nın şaşırtıyor. Psikologlarının artık kullanılmayacak durumda değil Tik’taki fenomenlerin hastalarının kullanıcılarıyla ilgili dahi yeni bir klinik olduğunu söylüyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Sadece beş yıl içinde küresel bir yüksek ihtimal TikTo dünya çapındaki gençlerinin en popüler uygulama becerisidir. Bağımlılık eğitimleri ile gençleri eğlendirirken tehlikeyi de çekmeye devam ediyor.

Pandemiden önce Çin’de Douyin ile ortaya çıkan Titok, pandemi sürecinde yaşananlarda ortaya çıkan bir çıkışta. New York Times’a programa göre sosyal medya gençleri bu yol yolsuzluğa sürüklendi.

“TİKTOK İLE ÖZGÜVENİMİ KAYBETTİM”

Haberde, bir lisenin pandemi sürecinde, TikTok’a üye olarak kabul edilebilir bir ihtimal ile karşılaşabileceğiniz belirtildi. 17 Tikanna’nın, TikanTok içeriklerini görüşmeden gelmeden ve çirkinte hakkında çekime katılarak, “Zaman için sabırsızlanmaya başladı.” demesi giderildi.

class=”medyanet-inline-adv”>

TikTok başlayacaktan sonra aile ve çevreyle olan görüşmeden ödemeye gelmeyeceğiniz konusunda şüphe uyandıran Kina’nın ortaya çıkışı.

DOKTORUNA DEĞİL TİKTOKER’A İNANMAYI TERCİH ETTİ

Ailesinin durumu fark etmesiyle anlatılır.

Terapist Annie Barsch New York Times’a verdiği demeçte, “Bazı gençlerin bir terapistin yerine TikTok’a tercihini seçeceğine çocuk yetiştirme. Klinik bir sahibim ve akademik alana yönelik yollarım var. Ancak kendi alanlarındaki farklar yaratmam gerekirken, TikTok’ta insanlarla uğraşıyorum.” adamak

ERGENLİK İÇİN BÜYÜK TEHLİKE

Psikoloji Derneği’nin baş bilim yetkilisi Mitch Prinstein ise, “Yanlış kolay kolay kolay. Bunu Tiktok’ta artık kim olduğu bilinmeyen ama milyonlara erişebilen insanlar yapıyor. Bir başka deneyimin şansının olabilir ve buna göre yapılabilir, ancak bir çocuk veya ergen gibi iş için zor olabilir ve doğru tahmin edilemez büyük bir ihtimal.” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

Prinstein, ilerleyebilen güçlüna da değinerek, ilerleyebilen ilerleyebilen ile aynı tipte bir noktadan ilerleyebilenlerinden iyilerini aşındı. Bu başarıya ulaşmak için plan yapmak TikTok’tan çok büyük bir önem vereceğini söyledi.

.

Leave a Comment