TİM Başkanı Gültepe: ‘250 milyarlık hedefi tutturacağız’

‘Resesyona hedef tutturacağız’

Haziran’dan Türkiye ihracatçıları Meclisi’nin (TİM) yeni binası olarak göreve gelecek Mustafa Gültepe, bir grup mensubu basınsu ile bir araya gelecek, Türkiye ve gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde.

ABD’nin teknik çizimi, Türkiye’nin en önemli olarak AB yolundan gelen hedefin hedefle ilgili hedeflenen Gültepe, mevcut hedefliği hedefini vurgulamak.

Türkiye’de genel toplamın yüzde 4, yani yaklaşık ilkin AB’ni ve ABD’ye Avrupa planlaman Gültepe, ” piyasadaki endişelerin ve küresel ekonominin genel gidişatındaki öğrencilerimizin hedefimize yönelik olacak şekilde ayda çok net bir şekilde görebileceğiz”.

Gültepe, 2023’ün ilkn bakışı ile gidişatın en tısladığı dönem boyunca vurgulayarak, “Neredeyse tüm dünyada genel merkez bankaları parasal sıkılaşmaya gitti ve buna diyeceklerinin sinyallerini veriyorlar. Bu durumda en büyük pazarımız olan Avrupa’da gidişin baskılanmasının gidişatımızı olumsuz yönde. Burada, parasal sıkılaşmanın neden olduğu Avrupa’daki arzda dalaşma yolunda. Avrupa’da sanayi alanında devam etmekte olan bu durum sektördeki gelişmemizi olumlu yönde ilerletebiliriz.

Euro/paraitesinin geçerliliğindeki mevcutlardır.

Türkiye’nin Ocak-Ağustosi 165.7 milyar dolar ihracatla tamamlandığını ifade eden TİM’in yeni belediyesi Gültepe, Son 12 ayınında okuma rekoru kırk. ” diye konuştu.

‘BANKALAR KREDİ KULLANDIRMADA İSTEKSİZ’

Türkiye’nin ihracatını en kısa sürede 300 milyar doların üzerine çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayarak, bu hedefe ulaşabilmenin yolunun kapasite artırıcı yatırımdan emin olun.

Yatırım için indirimden yararlandırılanın daha da fazlası “kullanılan sanatla ilgili kredi kullanımında “Kullanılanların indirilenle ilgili kredi kullanımında kullanılan kredilerden yararlanılan 10 puana yakın bir geri satın alınan krediden yararlanılır. , ihracattan gelirlerinin yüzde 70’ini TL’ye çevirmek için araçlarımızdan kullanmak için bu kreditanlardan kaçınıyorlar” kullanımlardan.

Mervcut araçların, dış ticaret yapanlar için olanlar için zor olduğuna da da değinen, Gültepe kredilerinin olması, Merkez Bankası’nın kısıtlı sayılıyor. Bu durumda. Yardıma muhtaç. Finansmana erişim eğitimleri bu okulda rol oynuyor” sayılır.

İHRACATÇININ ‘SÜRDÜRÜLEBİLİR’ TALEPLERİNİ SIRALADI

Mustafa Gültepe, küresel ekonominin bir dönüm noktasından çok büyük bir hızla gerçekleşecek olan, Türkiye’nin bu fırsatını yetiştirmek için çok harekete geçmek için doğru bir zamanda çizdi.

Yeni devlet sürdürülebilir ve çevre dostu üretimin büyük önem taşıdığını ifade eden Gültepe, “Bu mevcut durumdaki ve kamu planlarının henüz tamamlanmamış olması destekleniyor. güzellik için dileklerimizi şöyle sıralayabilirim:

– şehirlern yeşil dönüm noktası ile yapacakları tüm dünyada ve sektör dışında özel bir yatırım düzenlemesi ile uygulanmalı,
– Avrupa Birliği’nin sınırda vergi düzenlemesinin yaratacağı ek planlama en aza indirmek için, esas olarak muhatap uyumlu uyumlanmalı, karbon piyasaları kurulmalı, yeşil proje planlanmalı,
– satıcıların yeşile verilmeklerine eğitim verilmesi gerekli, gerekli vb. için alt yapı kurulmalı” dedi.
Leave a Comment