TOKİ 100 BİN ARSA SATIŞI İÇİN GERİ SAYIM! 2022 TOKİ arsası nasıl yapılır, nasıl yapılacak, arsa fiyatları ne kadar? TOKİ arsa başvurusu

b) İmar planlarına göre toplu yapılaşmaya uygun olan (müstakil arsa tahsisi yapılamayacak olmayan) bankalara ait olmayan taliplilere başvurulmadan bu mülkler için kullanım hakkına sahip ilemüşterek başvuruda bulunulan şekildedir. Kura sonrası butelerdeki haklarda kullanımları demüşerek başvuruları ile 775 sayılı Kanun ve Uygulamayla ilgili diğer ortak kullanımlar için gereklina uymayı önceden kabul ve taahhüt eder.

Müşterek parseller için kura uygulandıktan sonra arazi uygulamaları ortaklar (7 ve üzeri ortaklar için), 3 ay içinde konut yapı topluluğu olarak kuracak, bu projedeki proje ortaklığı kanuna yürütülecek. Bu koleksiyonlardan edinilenlerin mülkiyetinde, yerinde kurada olan yedek listeden hak üyeleri olarak tamamlamak.

Müşterek kayıtlarından itibaren tüm başvuruda bulunma, tapu kaydının kayıtlarından en geç bir içinde konutu yapmaya başlamaları ve geçen plana göre tüm blok bloklar grubuna en geç 2 yıl içinde tamamlanmaları için yeryüzündedir.

Bu şarta uymayanlardan tahsis edilen arsalar, herhangi bir senaryoya ihtiyaç duyulmadan ödenmiş olduğu bir bedelle var ise %10’u kesilerek meblağ iade geri alınır.

5- Bu kanunne dayanılarak yapılan tüm konular her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır.

Tapu devri devri döner sermaye harcı, sahibinden tarafından ödenir.

6- Arsa tahsisi için başvuruda bulunulacak şekilde kullanılacak arsanın olması durumunda, arsa sayısı kadar olduğu ve asil sayısı kadar yedek olacak noter kurası ile belirlenecektir.

Noter kurası ve diğer duyurular İdaremiz www.toki.gov.tr ​​internet adresinde yayınlanacak ve tahsis edilmiş sahiplerine kısa mesaj yolu ile iletilecektir.

7- İmar plan çalışmaları projelerinin tasarımı veki tesisat (elektrik, su, inşaat) inşaatı müteaben inşaata ait süreler.

Başvuru için başvuru belgeleri daha sonra duyurulacaktır.

PROJE İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

.

Leave a Comment