TOKİ Başkanı Erdoğan’ı yalanladı, bir günde zamlandı

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki gün önce Beştepe’de yeni sosyal konut projesinin oturumu yaptı. Erdoğan, TOKİ tarafından yapılacak 2 artı 1 konutların 240 ay vade ve aylık 2 bin 280 TL taksitle 608 bin TL, 3 1 konutların ise 240 ay vade ve aylık 3 bin 187 TL taksitle 850 bin TL duyuruldu.

“VATANDAŞI KANDIRMA PROJESİ ÇIKTI”

CHP Ordu Milletve Milletve Seyit Torun, örnek gösterim, TOKİ başkanı ile Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği iklimi’nin, Erdoğan’dan bir gün sonralarını, gösteri fiyat teklifini farklı açıkladığını açıkladığını söyledi:

“Dağ ücret doğurdu. İktidar, alayla vala açıklayan sosyal konut projesi, Fiyatıla ile kandırma projesi çıktı. Erdoğan, 2 artı 1 konutların fiyatını 608 bin lira, 3 artı 1 konutların fiyatını 850 bin lira olarak belirtmişti.lar, daha bir gün günü zamın. TOKİ 2 artı 1 konut fiyatının 608 bin liranın büyük çoğunluğunu açıkladı. Çevre bakanı çıktı, 3 1 konutların 850 bin lirası değil, büyük adımlar 950 bin liradan beklentini anlatıyor. Ev alma hayali kuran günümüzün hangisine inanacak?

VATANDAŞ BİR YIL TAKSİT ÖDEDİKTEN SONRA EVİNE GİREBİLECEK

Bunun üzerine, ucuz pazarlamacı gibi darıyı kandırmaktır. Bu demek oluyor ki maaşı ödeyeceğiniz taksit tutarları da artacak. Sözleşmeler imzalandığında bu tutarlar daha da değişecek. Üstelik onun yıl iki kere taksitlerine göre zamlanacak. Ayrıca dar gelirli vatandaş, bir yıl taksit ödedikten sonra girebilecek.

NİYE BUNLARI VATANDAŞA ANLATMADIN

Erdoğan’a aitiz; ‘müjde’ anlatarak ortaya çıkanları vatandaşa anlatmadın, neden gerçekleri vatandaştan gizledin? Bilerek mi vatandaşa yalan söyledin, yoksa yine mi kandırıldın? Bu güce sahip, ev sahibi olmak için geçerli olan kazanılan değere sahip olan kullanıcılarla kandıran kişidir.

BU İKTİDARDAN MİLLETE FAYDA GELMEZ

Vatandaşlarımıza sesleniyoruz; ne bilmeyen, kendi vatandaşı buna yalan söylemek bir iktidardan millete fayda sağlamaz. 20 yıldır öder ‘kira öder gibi ev sahibi diyen, gerçekten yaşayacak bir ev taksiti öder gibi kiraya verecek olan bu iktidardan bu millete fayda gelmez. Biz, biz, bütçede, iktidarın tüm bu alarına evlat vereceksiniz. Sadece TOKİ konutlarına ulaşamayacak, onu hedefleyebileceğiniz türden bir ev satın almazsınız.

BAŞVURAN VATANDAŞLARIMIZ MÜSTERİH OLSUN

Kampanyaya müsterih olsun. İlk seçicilerden sonra biz, kadrode, bu projeyi iktidarın vadettiğinden daha kısa sürede tamamlayacağız. Projedeki kaliteyi kaldıracak, uygun duruma uygun olmayan bir üründen satın alınmaz.”

.

Leave a Comment