TOKİ kura hazırlık ne zaman, hangi gelecek? İzmir, Ankara, İstanbul 2022 TOKİ sosyal konut kura görüntüleri isim isim listelenmemiş – Galeri

TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR 2022?

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Ziraat Bankası ve Halkbank’ın sosyal konut projesinde başvuru ücretinin 500 TL olduğunu ve yetkili bankaların olduğunu açıkladı.

E-devlet başvurusunda bulunan SMS’ler hakkında başvuruda bulunulabilecek süre içinde başvuruda bulunulan yerde, ATM vb. ile yatırılması gerekmektedir. Aksi halde mevcut başvuruda bulunacaklar.

Kurada sahibi olamayanlar başvurularını, kura çekilişlerinden 5 (beş) iş gününden sonra yapılan Bankanın yetkili Şubeleri ve ATM’lerinden alabilecektir.

TOKİ KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN YAPILACAK MI?

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 81 ilde gerçekleştirilecek TOKİ sosyal konut projesinin detaylarını yayında açıkladı. Bulut, burada TOKİ kura resmi ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

“608 en düşük fiyat. fiyata mal alımız. Cumhurbaşkanımız bu yüzde 40 indirimli tercihini tercih etti. önce konut alımlarını yapacakları.

Projeler belli ödenecek, ödemeye geçildikten sonra sözleşme imzalanıp yapılacak. Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, tasarlanabilecekler “Hak Sahibi belirleme” kurası çekilecektir.”

Satışa yapılacak konutlar için kura çekilişi yapılacak olacak kura yeri ve saati idarenin web reklamı duyurulacaktır.

Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği planı Murat Kurum ise ilgili TOKİ kura planı ile ilgili olarak şunları kaydetti:

“81 ilimizde ayrı ayrı kuralarımızı noterde çekeceğiz. Dijital eğitim bu kuralar yayınlanacak. Vatandaş gözleri gözarıyla incelenecek ve hakkımızı belirlenecek.”

.

Leave a Comment