Trabzonspor Gaziantep maçında dünya rekoru!

Süper Lig’de Trabzon’da Trabzon ile karşı karşıya Gaziantep FK 2-0’dan geçenleren bordo mavililere 3-2 olmuştu. Karşılaşma sonrası topun yaşamındaki dikkat dikkat.

Spor Toto Süper Ligi’nin 7. haftasında Trabzonspor, Şenol Güneş Stadı’nda Gaziantep FK 3-2’yi 90+8. Marc Bartra’nın golüyle canlandırmayı yaptı. Maçın ardından hakem Mete Kalkavan’Bu kadar uzatma mı olur’ eleştirisi özellikle sosyal medyada gündemdeydi.

Trabzonspor yeni 2 (1)-1

Trabzonspor Gaziantep maçında dünya rekoru

Karadeniz devinin taraftarları, 10. Gaziantep FK, 2-0 öne geçen bir oyuncuyla hemen hemen onu fırsatta olabilecek yere gitmeyin, çok zaman planlarını ve futbol oynamayı belirtti. aslında istatistikler bu yönde. Bordo mavili takımı Gaziantep FK ile maç dakika 56 saniye oynanmadı! 90 günlük maçın 56 dakikası ölü zaman olarak geçti. Mücadelede, üst 33 sadece 57 saniyelik özellikti. 56 dakika 43 saniye harcamak bu alanda bir dünya rekoruydu.

Trabzonspor yeni 2 (3)

Mayıs 2022’de yapılan Beşiktaş derbisineler ve sarı kartlar damgasını vururken, topun çalıştırılan süre boyunca dikkat çekti. Süper Lig’de topla en az top maç olarak kayıtlara geçen derbide, oyun sadece 41 dakika 15 saniye akti. Avrupa’daki liglerle karşılanacak, topun büyük olduğu en az süreye sahibi.

Trabzonspor yeni 2 (2)

Gaziantep Kulüp Başkanı Trabzonspor maçı hakkında konuştu!

Gaziantep Kulüp Başkanı Trabzonspor maçı hakkında konuştu!

Süper Lig Avrupa’da sonuncu

Spor Toto Süper Lig maçlarının sadece %55,1’inde top kalmakta. Bu, maçların tek başına oynanmayacağı anlamına gelir. Bunun nedeni, işlenen çok sayıda faul, işlen düdükler ve basit kullanımdan geçmek. Süper Lig, Avrupa’nın en az liglerinin karşılaştırması topun en büyük en az lig. Geçen sezona göre Süper Lig’de topun toparlanması ortalama süre 54 dakika 32 saniye. Toplam maç süresi 98 dakika 55 saniyedir. Oyun duraklama sayısı 100.9 iken, ortalama durma süresi 26.4 saniyedir. Yani maçların gündelik oyun oynanmıyor. Süper Lig, diğer liglere kıyasla tüm bu istatistiklerde son sırada yer alıyor.

.

Leave a Comment