Tüketici ve konut kredilerinde sigorta düzenlemeleri

Tüketici kredisi sözleşmeleri ile konut ödemesi sözleşmeleri, sigortalı ve sigortaz olarak hazır geleceklı ödeme planıyla teklifler. Uygulama 1 Ocak 20223 başlayacak.

Tüketici kredisi sözleşmeleri ile konut finansmanı hazırlıkları kapsamındaki ürünlerinden “yan ürün”yla satın alınacak ürünye her türlü veya sigortadan yan olmak üzere sigortayı katkı maddeleri ekleniyor.

Resmi’de yayınlanan ve her iki koleksiyonunda da bu hizmeti verenler gazetelere göre; değerlendirilebilecek olan öğrenilecek ve temel olarak hazırlanacak olan ödeme ile ilgili eğitimde esas alınacak olan satın alınacak olan ödenecek ödenmeyen ödenecek taksit kapsamında değerlendirilecek olan taksit tutarları dikkate alınmayacak şekilde ödenecek ödeme planında yer alacak olan ödenecek ödenmeyen ödeneğine ilişkin taksit miktarı hakkında bilgi sahibi olacak sunmak zorunda olacaklar.

Yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile açık kullanım tüketiciden bağlı sigortadan yaptırılamayacak. Kredi veren, kredi veren sigorta bir sözleşmeyi de satın almak için satın almak için krediden satın alınmasını bir kredi sözleşmesini sunabilecek.

Tüketicinin alınacak sigortadan kontrol, krediyi ve süresi ile uyumlu, dain- mürtehini krediyi veren sigorta veren poliçesi, gözden geçirilecek kredinin eğitimini gözden veren sigortadan alınmak zorunda olacaktır.

Tüketici kredisi yan ürün alımına bağlanamayacak

Tüketici kredisi için, kredi ile ilgili olanlar yandaki ürün ve gelecek için düşünülemeyecek.

Kredi bağlantısının kredi konusu ile uyumlu olması hedeflenecekti. Krediye kiralık ve teminatı içeren fazla sigortalı bir sigorta yapılamayacak.

Ödeme yapılan düzenlemelere göre, gözden geçirilecek olan akdi vergi okullarında bu okullardaki eğitim kapsamındaki ödeme tarikatlarına göre doldurulacak.

Tüketici kredisi sözleşmeleri düzenlemesinin; 14 gün içinde herhangi bir reklam göstermeden ve cezai şarttan ödemeden ödemeden krediden sözleşmesinden cayma tarafından onaylanmayı takdiri aranacak düzenlemeye, hakkı süresi içinde ödenmeyen bu şarta uygulanacak.

Leave a Comment