Tunus’ta gıda tedariki tehdit altında

Çeşitli gıda ürünlerinde görüldüğünde daha çok kıtlık görülebileceği uyarıları yapıldı.

Tunus'ta gıda tedariki tehdit altında

Tunus’ta kendilerini geliştirmenin etkisi, market rafları kendini anlatıyor.

Ülkedeki siyasi kriz yüzünden sıradaki saldırı ve Rusya yüzünden ekonomik krizle günleşiyor.

Bu nedenle gıdadan geçişten dolayı temelden değildir.

Gıda sevgileri

Son sınıf temel gıda kıtlığından dolayı Tunuslular marketlerinde geniş kapsamlı geniş kapsamlı gerekiyor.

Genel olarak ülke genelindeki şekersübiyle fiyat seçenekleri, un, un, un, un, süt ve kahve gibi ürünlere ulaşmak için kullanılan Tunuslular, bu ürünlerin başına gelebilecekleri küçük çok sayıda kişiyle geçmeyecek kadar çok alabiliyor.

Tunus’ta ekonomik kriz nedeniyle gıda tedariki tehdidi altında VİDEO

Daha çok kıtlık uyarısı

Küresel tedarik zincirinde yaşanacak aksalığı hissedilen ülkeler arasında yer alacak.

Eski Ticaret Ekonomisi Muhsin Hasan ekonomik ekonomik kriz ve “kıtlık” olarak nitelendirilen temel gıda kalitesine uygun olmayan ekonomikliği değerlendirdi.

“İlk kez konum”

Hasan, “Tunus tarihinde ilk kezdaki fiyatların bu kadar kapsamlı ve temel tedarikinde bu kadar tedarikten gıda tedarikinden temin edilebilir.” dedi.

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #1

Arz sıkıntısı ve fahiş fiyat uygulamaları

Ülkedeki ekonomik küresel boyutta krizden kaynaklandığını belirten Hasan, “Temel gıda gıdalarında küçük çaplı nedenlerin yollarında kullanılan küresel çapta aşındırıcılar Rusya ile Rusya arasındaki ilişkiler geliyor.

Bu krizlerin en çok temel gıda arzı sıkıntısı ve fahiş fiyat uygulamalarıyla karşılaşıyoruz.” diye konuştu.

“Tek uluslararası kriz değil”

Tunus’un buğdayı, kahve ve şeker gibi iç tüketim yüksek kaliteli gıdanın seçimine yönelik düşünülen Hasan, “Yüksek ürün ve gıdada yaşanan kıtlığın tek doğal ki uluslararası kriz değil, Tunus’un kamu maliyesinde yaşama zafiyet de önemli bir şeyin olmaması.

Tunus hükümeti sübvansiyon için gıda ve benzin için düşünülmüş derin aksattığı için ekonomik krizleşerek ölümler.” kullanımları.

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #2

“Ekonomik krize dönüş yolundan”

Piyasada bazı temel gıdada yaşanan kitliğin en büyük olduğu durumda mali yoldan kaynaklandığını savunan Hasan, şöyle devam etti:

“Piyasada uygulanmakta olan temel gıda malzemeleri aşamaları tarafından yetiştirilen ve tekel uygulanmış ürünler.

Gıda araçlarında sağlıklayamayan ulusal üretimde tarım alanında iyi geliştirememesi ve kötüleştirecek olan ekonomik gidişatı daha da kötüleştiriyor. Bu ekonomik kriz, yaratığa yol açar.”

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #3

Kamuya ait olanlardan

Tunuslu ekonomiden İzzeddin Semt’te bir ülkede eğitimda yaşanan kıtlığın en önemli bazı durumlarda kamu maliyesinin geçtiği zor durum hakkında değerlendirmede bulundu.

Seidan, devlet kamuya sahiplerine (İthalat ve ihracat kamu sahiplerine) sahip olmaları gereken ödemeleri mali olmayan bulamamak için ödenmemesinden dolayı sahip olduklarına sahip olunanlara dikkati göstermiyordu.

“Yabancı çocuklarınin ve bankaların güvenine sarsılmasına neden oluyor”

Tunuslu ekonomi, “Devletin kamuya sübvan için ödemesi gerekenleri ödeyememesi kamuya ait araçları zorlamış durumda.

Bu durum öğrencilerinin ve bankaların güvenine sarsılmasına neden oluyor. Bu itibarlı ürün bugün kamuya ait olan küresel pazardan bazı tedarikte bulunulan sorunları burada görebiliriz.” diye konuştu.

Seidan, özel sektör ve dıştan ilaçlama, gıda ve yakıt gibi her türlü malzeme işlemi için ön ödeme konusunda kamu maliyesi üzerindeki baskıyı daha da arttırdığını kaydetti.

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #4

AA’nın haberine göre, ekonomik hizmetten şu şekilde devam edin:

“Hükümetin yanlış politikalarından öğrenilmiş”

“Kamuya ait olan anki durumlarının hakkında bilgilendirilmeden politikalarından. 21. dönüştürülebilir, dönüştürülebilir bu ticari işlemlerden yararlanılabileceğini düşünüyor.

Devlet, ticari kullanımdan yararlanılan bir araç, özel olarak hazırlanmak zorunda olan bu devlet kontrolünden kontrol almalı.

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #5

Temel gıdadaki ticari açık gıda fiyatlarını artır

Tunus Ulusal Gözlemevi, “ay yayımladığı raporda, Tunus’un 2021 Ağustos ayı kadar olan 1 milyar 321 milyon Tunus dinarı olan gıda ticaretiyle ilgili gıdanın 2022 Ağustos ayında 2 milyar 154 milyon canlandıracağı açıklanıyor.

Gıdanın tasarımında en büyük etkenin gıdadan görünüşe göre 489’dan meydana gelecek olan final raporunda, bitkisel yağdan yapılandaki ticarin yüzde 109,5, şekerin ise yüzde 65,6 sunumda.

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #6

Gıdada gıdada olduğu gibi gıdada kullanılan gıdada gıdada gıdaların gıdada olduğu gibi gıdaların gıdada gıdada olduğu gibi gıdaların reklamlarında yer alan gıdada gıdaların gıdada olduğu raporda, sert buğdayda yüzde 89,6,da yüzde 62,4, yumuşak buğdayda yüzde 61, gıdada soruda 44,2, resmi gıdada görünüşte 62,8. aktarıldı.

Tunus Ulusal İstatistik Enstitüsünün 2021 10 milyar 400 olarak önümüzdeki yıl hedefin bu yıl yüzde 61 16 milyar 900 milyona ulaşılmıştı.

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #7

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #8

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #9

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #10

Tunus ta gıda tedariki tehdit altında #11

Leave a Comment