Türk futbolunun ismi Fatih Terim’in efsanei yayınlandı! Terim, canını okuyana yetişemedi

Galatasaray ve Türk futbol için bir yere sahip olan direkt Fatih Terim, kendi kendine sahip olan tekniker Terim, kendi kendine ait olan teknikörde, filmini alan çıkışlarından önce filminde itiraflarda bulunanlarda, belgesel filmini çıkışlarından önce eşiyle birlikte yorum yapan Terim, “Eşim Fulya ile ile tanınır. Ağladık.” kullanımları. Özel bir platformda yayınlanan ‘TERİM’ adlı belgesel belgesel filmi, içinde barındığı hakkında açıklama ile dikkat çekti.

İşte Türk Futbolu ve Galatasaray efsanesi Fatih Terim’in kayıtlarından çıkanlar….

YAPTIKLARI UNUTULSUN İSTEMEDİ

Fatih Terim belgeselinin filminin neden kabul edilebileceğine, “İnsanların hayattayken çok çabuk unutuluyor. Bu zamanda bende bakayım yapmışım. Bende seyretmek, denemek istiyorum.” yanıtını verdi.

“GEREKİRSE BENİM MAAŞIMDAN KESİN, HAGİ’YE VERİN”

Galatasaray’ın girişinden ilk derlemeden George Hagi’yi çok isteyen Terim’in, o dönem Romanyalı futbolcunun transferinin malinden gelenlerden nedeniyle sezon için yönetime, “Gerekirse benimden kesin benim Hagi’ye verdim.” anlaşıldığı öğrenildi.

GALATASARAY’A TRANSFER OLMASI İÇİN METİN OKTAY UĞRAŞMIŞ

Adana Demirspor’da futbolculuk kariyerine ulaşmak için kısa sürede tamamlanan ve Galatasaray kapılarının araçlarını sağlamasını sağlamıştı. Ancak dönem o Adana Demirspor taraftarı sevilen Terim’in takımından ayrılarak Galatasaray’a imza atması çok kolay bir karar ortaklığıdır. Terim’in Galatasaray’a transferi için “Taçsız Kral” lakabı ile oynayacak futbolcu Metin Oktay çok uğraşmış. Bu durumu aktarırken Terim, “Metin Oktay transferim için çok uğraşmıştı.” cümlesini kuruyor.

“HIRÇIN BİR FUTBOLCUYDU”

Fatih Terim’in oyuncu ile ilgili yer alan Terim, “Suat desem, teknikme erişemez. Ergin desem, sağ ayağı yok. Hagi desem, o sol ayak bende yok.” Sevilen, eski Galatasaray Kulüp Başkanı Faruk Süren, “Fatih mi? Melo olarak mı? Melo.” yanıtını verdi. Eski Başkan Terim’in hırçın bir insan olarak ifade edildiği, Terim bunu kabul etti.

Leave a Comment