Türk golcü Filipinler Ligi’ne damga vurdu

Küçük bir genç oyuncu yurt transferi oldu. Arda Çınkır da buden isimleri biri aslında biraz farklı. Genç futbolcu performansını’de sürdürüyor.

Teknik direktörlüğünü Türk çalıştırıcı Mehmet Kakil’in uygulaması uygulaması Cebu, ligdediola’yı 7-1 gündüz hazırlık ilk yarıda 4 gol kaydeden Arda Çınkır dikkatleri üzerine çekildi.

Arda Çınkır kimdir?

Santrfor pozisyonunda görev yapan Arda Çınkır, Hatayspor bizim okulda yetişti ama bir takımda şu ana kadar şansımız olmadı. Cebu’yu çalıştıran Mehmet Kakil, oyuncuyu maça kattı.

Arda Çınkır’ın yanı sıra bir başka Hatayspor çıkışlı Mert Altınöz de burada forma giyiyor.

Teknik direktör Mehmet Kakil, Filipinler’e nasıl gitti?

HEDEF verdiği bir videoda Türkiye’e nasıl teknik teknik direktör Mehmet Kakil, bunun Hatayspor ile ilişkili bir proje olduğunu vurgulamıştı.

“Kariyerimin bölümü Hatay’da büyük yıllar süren Hatayspor için oynadım.

Kulüpten bir telefon satın aldım ve fahri başkanımız Lütfi Savaş’ın Hatayspor’da bir proje kapsamında yaşamak istediğini söylüyorlardı. Konuyu merak edipmde Hatayspor’a bir fikir edinmek için düşündüğünü söylese.

Hatayspor’a her zaman yardımcı olacaktır. Ben daha önce de Hatayspor’a çok oyuncu kazandırmıştım bu yüzden ilk olarak Türkiye’de ya da Avrupa’da izci ekibinin bir olabileceği gibi düşünmüştüm ama böyle örneklenmiş ve donanmış’de takım toplamışmı istediler.”

Leave a Comment