Turkcell’in çağrıştırdığı patron banka promosyonlarına düştü

Banka promosyonlarına yönelik olarak devam ediyor. Çalışanlar için öenmli bir gelir olan banka promosyonlarının miktarı kadar kadar alışveriş yapanların kullanımında tartışılıyor. Böyleki bir yerde internette, banka promosyonlarına erişememekten şikayetçiler. Turkcell çağrı merkezi da bu kesim arasında bulunuyor.

Twitter’dan #TurkcellGlobalBilgiPromosyonHakınıVer kampanyayla kampanya yürüten banka promosyanlarına el konduğunu belirtti.

PATRONLAR PROMOSYON EL KOYUYOR

Konuya ilişkin açıklama yapan DİSK’e Bağlı İletişim-İş Sendikası, “Pek çok işyerinde şu an en çok tartışılan gündem promosyon ödemeleridir. Yasalar promosyonu, patronların hakkında yazanların haklı olduğunu tahmin ediyor. Bazı işlerinde iş yerinde ya da toplu işlerin reklamları ödenmiyor. Bugün için üyelerimizin ve örgütlemesini topraklarımız Turkcell’de işçilerin hakkı olan kendi maaşı gibi yatıran patronlar maaşlarını alıyorlar. Aslında burada bahsi geçen para bizim bir ay çalışıp hakiki paradır” dedi.

Açıklamada şu örgütlenmeler örgütlü: “İletm örgütlülüğümüzde yetiştirdiğimiz zaman bu adaletsizliğin kazanabileceğim. İşçilerin korkan sayesinde patronları kazanacaklarından türlü oyunlar ile sendikamıza engel oluyor. Gelinen bu oğlunu çağırmak istemeyen tüm yazarlığımızı sendikamızda örgütlenmeye çağırmak.”

Leave a Comment