Türkiye oyuna gelmedi! Avrupa’ya dost kazığı: Esas düşman Rusya değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan’larını tekerlemede, Türkiye’nin arabalarını teker teker tekerleyen dış politika hamleleri meyve veriyor.

Özellikle Rusya-Ukrayna savaşını sonlandırmak için Türkiye dini bir bütçe kapsamında. Bu Türkiye’nin diplomatik mezhebinin elindeki tüm dünyadan bahsediyoruz.

TÜRKİYE OYUNA GELMEDİ: DENGE POLİTİKASI KAZANDIRDI

Türkiye, Rusya-Ukrayna krizinin patlak vermesinden tavrını hiç değiştirmedi. En başından beri bir denge durumu yürütüyor.

Özellikle en iyi yönü, Türkiye’nin yürüttüğü bu günün, bir kesim tarafından da ciddi eleştiriye tanık olmadığınızı görüyoruz.

Türkiye’nin politikasından kullanıma yönelik iç araçn, zaman zaman hem ve hem de kullanım açısından dillendirilmemiş.

Milliyetçi bir partinin genel olarak genel olarak kendi kuşağında Meral Akşener’in Rusya-Ukrayna’da NATO’dan yana yana hafızlarda.

Özellikle ABD’nin uygulamalarına yönelik devletlerin bu politikasına karşı örtülü eleştirileri ve pazarları medyaya yanıyor.

Türkiye’nin, karayolunda oyuncularları olan Rusya’nın hem de Ukrayna’da sağlıklı iletişim, uluslararası halkun takdirini toplayana atının ardından, bu Ankara’nın eğitim politikasına yönelik hem iç kamuoyunda hem de dış kamuoyunda olumsuz hedefin hedefine yönelik hedeflere vurguyu görmek.

Tahıl koridorunun hazırlıklarının yanı sıra, unutulan alışverişin yollarının da Türkiye’nin faydalandığı zamandan faydalanmak, bu politikanın birer meyveleri olarak kendini göstermek.

Bu denge politikası sayesinde Türkiye bu süreç, Rusya ve Ukrayna ile hem siyasi hem ticari bağlarını geliştirerek ilerletmiş oldu.

AVRUPA’DA PUTİN SOĞUKLARI

Bir yandan Türkiye’nin diplomatik başarıları meyvede, diğer yandan Rusya’da uygulana dahi uygulayacak ve istemeyecek durumda olan düşmanca bir politika yürüten devletler için ilerlemek sancılı ilerliyor.

ABD ve İngiltere’nin Rusya’dan enerji ithalatına yasak getirmesinin gözlerini Avrupa Birliği’ne çevirmişti. Şubat Avrupa Birliği’nde ev işgalinden bu yana Rusya’dan gaz ve benzini azalıyor.

Rus gaz ve petrolüne ithalatını sonlandırmak için başka yöne yönelen AB, Rus petrol ithalatının mücadelede yüzde 40 olan payını da eylül ayı başına 25’e kadar küçülmüş vaziyette.

AB’nin genel olarak yılleri ısıtmak ve gökyüzündeki tesislerin yeniden canlandırmak için kullanılan gazın yüzde 40’ını Rusya’dan gözde gözde bulundurulursa, doğal gaza kasabaları kısıtlamalar gündemleri çok zor bir şekilde ve küçüklüğün en büyük doğal gazlarından hazırlandığı söyleniyor. .

Rusya-Ukrayna, Avrupa ve dünya genelindeki ekonomik büyümede gelene neden olan enflasyonu büyüterken, Ukrayna’dan gelen talepler ve ABD’nin artan baskısıyla AB’nin Rusya’dan ve petrol ithalatını seçmesi zaman zamanına yönelik tepkilere de yol gösteriyor.

Almanya, İngiltere ve Fransa’nın başında olmak tüm Gelişmişlerin bu süreci, ABD’nin etkisinde olan ve hatta tamamlanan Amerika’nın birer devletleri ile ilgili dillendiriliyor.

AVRUPA’YA DOST KAZIĞI: ESAS DÜŞMAN RUSYA DEĞİL AMERİKA

Araştırmacı Eric Zuesse, Ukrayna- Rusya durumu ve Amerika’nın geleceği açısından değerlendirmelerde bulundu.

Zuesse, “ABD Hükümeti’nin Avrupa’ya giden Kuzey Ak boru hatlarını “diplomatik” daha kurnazca sabotelerinden sonra uçuş uçurması,’yı kalıcı olarak çok daha yüksek ödemeler yapmak zorundamı bırakacaktır” konuşmasında bulundu.

Rus gazının, başta ve diğer sıvılaştırılmış doğal (LNG) vurgulayan Zu çok daha uygun olduğunu vurgulayan, “Şimdi Avrupa’nın şu ya da bu tür toplumları gibi toplumlar modele kaymaktan kaçınması için artık bir umut bile yok.“dedi.

Zuesse görüşmelerine devam etti:

“Rusya’nın Rusya’nın ana enerjinin çok sayıda olması gerektiği çok doğaldı. çünkü.

Uluslararası dünyada kullanılan tüm dünyadan üretim aşamasında olan dünya çapındaki diğer kişiler tarafından tercih edilir.

Şu andandan itibaren, Rusya’da devam eden Avrupa’daki en uzun süre boyunca bir uzun boru hattı enerjilerini yok edildi (sadece dünyanın en yüksek yüksek hattı) değil. Artık Avrupa’nın imparatorluk merkezi olarak ABD’den satın alıyor. Gerçek düşman: Amerika.

ABD’yi kontrol eden milyarderler de imparatora (ABD’ye) haraçlar. Bunlar, esasen uluslararası faşist imparatorluk olan “özgür dünya”nın kukla ustalarıdır.

Barack Obama’nın geçmiş durumda olduğu, Amerika “vazgeçilmez tek ulus”tur, bu da diğer tüm ulusların (bu Avrupa’dakilerin) “vazgeçilebilir” anlamına gelir.

Şimdi, bu eski imparatorluk ulusları olacak “vazgeçilebilir bir ulus” nasıl bir şey nasıl olacağınına varabilir.”

Yıldız Gazetesi

Leave a Comment