Türkiye Voleybol Federasyonu, Giovanni Guidetti ile yolların açıklamasını açıkladı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), başantrenör Giovanni Guidetti ile yolların sorumluluğunu açıkladı.

Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılandırılacak, 2017 yılından itibaren bu yana A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı çalıştıran Giovanni Guidetti ile gözlem görüşmesinden sonra genel olarak yollara karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, “Detaylar daha sonra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Giovanni Guidetti’nin beraberinde yapacağı basın toplantısıyla açıklanacak.” denildi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nda başantrenörlük görevinden sorumlu Giovanni Guidetti, veda mesaj yayımladı.

İtalyan başantrenör, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, “Türkiye bana sahip olduğum en değerli şeyleri verdi. Eşimi bu ülkede tanıdım, ülkenin bu ülkede dünyaya geldi. Bu ülke bana saha içinde bir kariyer, saha dışında çok mutlu bir hayat hediye etti. Her gün ‘Bu güzel ülkeye neler verebilirim?’ diye düşündüm.” kullanım kullandı.

A Milli Voleybol Takımı’nda 2017’de göreve çıktığını hatırlatan Guidetti, gördüklerini kaydetti:

“3 Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazandık, Miletler Ligi’nde üç kez madalya kürsüsüne çıktık. Olimpiyat Oyunları’na katıldık ve 5. sırayı elde ettik. Hep birlikte yaptık bunu. Hep birlikte Türkiye’yi dünya sıralamasında 15 numaradan 7 numaraya taşıdık. Bu memleket bana yaşattığı her güzel duyguya saha içinde en eskisinden kalma bir karşılık vermek istedim.Beş yıllık süre boyunca birlikte ter döktüğümüz tüm sporculara, milli takıma emek veren tüm profesyonellere, Voleybol Federasyonunun değerli varlıklarına, maçlarımıza gelen taraftarlara, bizi takip eden basın mensuplarına ve adını unuttuğum Herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra Filenin Sultanları’nı iyi bir taraftar olarak gururla takip edeceğim. Bu ülkedeki güçlü kadınların her zamanını en iyi şekilde görebileceğini biliyorum.

Leave a Comment