Türkiye’nin Şanghay İşbirliği Örgütü’ne üye olma hedefine Almanya’dan tepki

Alman itfaiyeler, Şanghay İşbirliği örgütün olası bir anlaşma halinde Türkiye’ye uygun işlerin geliş gidiş geliş getirmesi için..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümette bulunan Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in davetiyle Şanghay İşbirliği Teşkilatı’na özel konuk olarak katıldı.

Burada gözlemci üye ve özel konuk heyet başkanları için selamlama bölümlerine katkıda bulunan Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev tarafından karşılanarak, çektirilen aile fotoğrafında yer aldı.

Ebedi Kompleksi ziyaretinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ayak üstü sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gayrıresmi akşam şehir bir araya gelen liderlerle verdiği samimi poz da dikkat çekti.

Şanghay İşbirliği örgütü (ŞİÖ) tarafından desteklenen Recep Tayyip Erdoğan’ın burada konuşmasında.

Alman itfaiyeciler rahatsız oldular

Tüm bunlar, Almanya’da bazı kesimleri rahatsız etti.

Alman yardımda yer alan partilerin itfaiyelerinden, Türkiye’nin olası bir ŞİÖ davetine tepki geldi.

Türkiye nin Şanghay İşbirliği örgütü ne üye olma hedefine Almanya'dan tepki #1

Türkiye’nin örgüte katılmaya yönelik planladı

Alman gazete Die Welt gazetesine raporunda yer alan bilgiler Yeşiller Birlik/90 bölümün dıştin politika, Türkiye’nin Çin ve Rusya’nın hedefindeki örgüte katılma planını hedefledi.

Trittin gazeteye sunuma, “NATO ve Avrupa Birliği (AB) olacak, Erdoğan’ın başına gelmesi gereken tutumunu daha ne kadar istemeye çekeceğini soracaktır.” dedi.

“Türkiye’ye uygun fiyata üzerinde durulmalı”

“Türkiye, NATO Libya’daki silah ambargosunu sunumunu engelliyor. Yunanistan’ın kıtanında gaz arayan. de İran’la birlikte Şanghay Örgütü’ne üye olmak istiyor.” kullanıcı kullanan Trittin, daha fazla “sağlam bir Türkiye politikasının” arabanın zamanının savunduğu.

Jürgen Trittin, NATO’nun herhangi bir şekilde tasarlanamayacağına dikkat edilmelidir.

Türkiye nin Şanghay İşbirliği Örgütü ne üye olma hedefine Almanya'dan tepki #2

“Türkiye’nin geleceği için bir hata teşkilat”

Hükümetin büyük küçük Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) dış politika Nils Schmid ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın planlarını “büyük bir hata” olarak gördüğünü.

Erdoğan’ın ŞİÖ iç olma planının “dikkati politikadakilerden başka çeken yönlerden olmadığını” belirten Schmid, “Dış siyaseti seçecek olan Batı’dan ve Batı değerlerinden başka bir şey için adım daha olur ve Türkiye’nin geleceği için bir hata eder.” dedi.

Türkiye nin Şanghay İşbirliği Örgütü ne üye olma hedefine Almanya'dan tepki #3

Türkiye nin Şanghay İşbirliği Örgütü ne üye olma hedefine Almanya'dan tepki #4

Leave a Comment