“UEFA, Zorbay Küçük’ün beğenmedi”

Türk hakemliğinin uluslararası platformdaki kanayan yarasının son kurbanı Zorbay Küçük oldu.

İlk defa 2022 yılında FIFA teslim edilecek Küçük, önce 8-11 Mayıs arasında Nyon’da yapılacak sınavlar ve kural sınavını geçemedi, son olarak,lanan sınavında da tamamlanmaması için, UEFA‘nın ocak ayındaki organizasyonlarında görev alma hakkını yitirdi.

Zorbay Küçük’ün durumu Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu Taraftarlıkla karşılanırken, gençin 2023 yılı FIFA stilinin kalıbının tartışmayı tartışmaya açması. Süper Lig‘e de iyi bir temel yapamayan Zorbay Küçük, ilk 6 sadece iki maça çıkabildi, Karagümrük- Alanyaspor ve Giresunspor- Konyaspor karşılaşma düdük çalabildi. HKüçük’ün performansı zaten dar bir kadroyla yapmak zorunda kalan MHK’yi tükenmiş durumda kalmış.

MHK HAREKETE GEÇTİ
Oğul kuralları kural bilgisi değil, Türk yargısının mahremiyeti hakkında bilgi UEFA nezdinde prestij kaybetmesi, Merkez Hakem Kurulu’nu gözden geçirdi. kurul, FIFA aday olacak Süper Lig, Süper Lig yardımcı, plaj futbolu, futsal ve kadın hakemler için güvenirliği kabul edilmiş bir kurumdaki sınavlar programlandı.

Yabancı dili yeterli olmayan isimleri listeye kesinlikle giremeyecek. Uygulamanın uzunlarının FIFA listelerinin gözden geçirilmeyen eğitimlere yönelik eğitimlerin okullarında eğitimlere yönelik verilen bilgiler hakkında bilgilendirilme yapılmadı. (Kaynak: Milliyet)

Leave a Comment