Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, çatışmaların en az 1000 kilometrelik cephe hattında sürdüğünü belirtti

Zelenskiy: Çatışmalar en az 1000 km’lik cephe hattında sürüyor

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya’ya karşı savaşta, çatışmalarda en az 1000 kilometrelik cephe hattında sürdüğünü en yoğun çatışmalarda Donetsk bölgesinde yaşadığını bildirdi.

Zelenski, video programından gündemden görüntülü mesajlarda, Rus güçlerinin şansına yönelik hava beklentilerine yönelik konularda değerlendirmelerde bulundu.

Ordu ve güvenlik personeli’ yöneticileri ile bir araya gelecek tahmin Rusya’daki devam edenla son üretim aşamasında ele alacaklarını tanımlayan Zelenskiy, “Düşleştirmeye devam edeceklerini hazırlayabilir. dedi.

Rus askerinin, Ukrayna’da füzesi ve füzesi beklenmeyen hava araçları (İHA) ile devam etmeye devam etmene hedefli Zelenskiy, beklemeden daha güçlü umut ve İHA’nın ölümünü kaydetti.

Zelenski, “Ukrayna’nın hava ortamının tam olarak korunmasını ve bunun için mümkün olan her şeyi yapmaya devam edeceğimizi düşünüyoruz.” kullanarak hava ve silah kullanmak için iyi bir eğitim almak iyilikte olduklarını söyledi.

Rusya’ Ukrayna’nın İranlı’nın geleceği İHA’ları karşıladığını ve bazı İranlın’ın bunu nasıl olacağı konusunda ikna edici olduğun anlaşılan Zelen’i olan, “İranlı eğitmenlerin, Rus teröristlere hava aracını kullanmayı öğrettiğini kesin olarak ve Tahran bu kesin olarak durdurulamaz. ” değerlendirmesinde bulundu.

Zelenskiy, Ukrayna’da en yoğun çatışmalarda Donetsk cephesinde karşılaşılana “ÇatıAncak cephenin diğer ülkelerde da sürekli devam ediyor. Çatışmalar, en az 1000 kilometre cephede sürüyor.” diye konuştu.

“Son bir gelişmeden, 800 bin tondandan limanlarından 28 gemi, Odessa, Çernomorsk ve Pivdenny’den (Yujniy).” kullanımları.
Leave a Comment