Ukrayna, küçük sermayeli şirkete el koydu

Satılıklınlın Yaroslav Zhel’in satışta kamulaştırıldığını duyurdu. Ukrayna Savunma Bakanlığı ise kamulaştırmanın olmadığını bildirdi.

Ukrayna, küçük sermayeli şirkete el koydu

Ukraynalı üst düzeyli Yaroslav Zheleznyak, dolu motor imalatçısı Motor Sich ve enerji “Ukrnafta’nın da olduğu iddialı otomobildeki özel zamanlara ait bazı payların savaşlardan dolayı kamulaştırıldığını duyuran bir belgeyle ilgili.

Ukrayna’da yapılacak’nun finans, vergi ve gümrük politikası komitesinin birinci başkanvekili Zheleznyak, hükümet platformu Z Telegram’da, hükümet planı olarak, uygulamalı olarak, Menkul Kıymetler ve Borsa Ulusal Komisyonu tarafından belgeyi onaylayın.

Ukrayna Savunma Bakanlığı ise kamulaştırmanın olmadığını bildirdi. Daha fazla olduğu için Ukrayna’nın sunumuna ilişkin bilgiler verildiği belirtildi.

Özel tıssarlara ait bazı kişilerin kamulaştırıldığı ilan edilen diğer araç arasında araç imalatçısı AvtoKrAZ ve trafo imalatçısı Zaporizhtransformator da yer alıyor.

Zheleznyak’nın başvuru belgede, oranı belirtilmeyen kamulaştırılmış payların denetimin Savunma Bakanlığı’na geçeceği duyuruldu.

Medya Yatırım Ekonomichna Pravda, bugün yayınladığı haberde, iş insanları Ihor Kolomoisky, Vyacheslav Bohuslaev ve Kostiantyn Zhevago ile birlikte beş şirketteki payların kamulaştırıldığını belirtmişti.

Putin'in Ukrayna'daki görünümünde... Yüzlerce Rus askeri yolna yollarına düştü İlginizi Çekebilir Putin’in Ukrayna’daki görünümünde… Yüzlerce Rus askeri yolna yollarına düştü Müthiş iddia: Kapalı işler arkasında Rusya-ABD görüştü İlginizi Çekebilir Müthiş iddia: Kapalı işler arkasında Rusya-ABD görüştü

.

Leave a Comment