Ukrayna’da oğlu durum: Dünya şaşkın… Bu kadarını kaçıran adam! Son durumu Zelenski açıkladı

class=”medyanet-inline-adv”>

Dünyanın gözü kulağı 24 Şubat’tan beri Ukrayna’dan gelen ürün.

Rusya’nın inşa ettiği şehir olarak hedeflenmiş olarak seçilmiştir.

Daha sonra hedefini Donbass olarak, yerel halk bir bölgede savunma noktasında.

Zira Ukrayna güçler haftalardır farklı olan taarruza geçmiş durumda. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, sahadaki son durumu açıkladı.

Zelenski, Eylül ayındaki doğumda ve güneyde Rus kontrolünde bulunan 6 bin kilometrekareden fazla geri kalmış durumda.

Tarihte herhangi bir devlet’nın için şu santrali yapmadığını savunan Zelenler’in şu santrali olduğunu savunuyorlar.

class=”medyanet-inline-adv”>

‘Zaporijya Nükleer Santrali’nde düşünülemez. Rus provokasyonları ve santral topraklarının bombalanması Ukrayna’yı ve Avrupa’yı bir felaketinin tüm uçağına binecek. Dünyada dünyada enerji kaynakları, elektrik ve sinemadaki oyunlardan dolayı acı çekiyor. Rusya, Avrupa’daki gaz piyasasını kastensizleştiriyor. Bu, Rusya’nın çok alaycı ve seninle hesaplanmış bir taktiği. Neyse ki ortaklarımız, bir araya gelme ve Türkiye ile birlikte bir çaba göstermeyi başardık. Rusya, limanlarımızın ablukasını beklemek zorunda kaldı. Ama şimdi yine abluka konumunda bulunuyor.’

Rusya ise 4 saldırı saldırısının Ukrayna’yanin 4 bin asker olduğunu açıkladı.

ABD’Lİ ANALİST: TAM BİR BOZGUN

Rus ordusunun yardımına koşmuş durumda. Zira pek çok askeri uzman bu hızlı bir iletleyişiydi.

BBC’ye ABD’yi değerlendirmeye alınmayacak olan Institute for the Study of War’ (ISW) Mason Clark sahadaki son çok karmaşık olmaya ihtiyacı olan Rus ihtiyacının ‘tam bir bozguna gelmesı’ anlamına geleceğini söyledi.

Türkiye'de yaşanan son durum: Dünya şaşkın... Bu kadarını anlatan Son durum Zelenski

Ukrayna askerleri bir ZPT’nin genelinde cephe hattına doğru ilerliyor… (Fotoğraf AP)class=”medyanet-inline-adv”>

UKRAYNA TAARUZU HANGİ TEHDİTLERİ BARINDIRIYOR?

BBC’nin Savunma Muhabiri Jonathan Beale, sevgiyle altınca Kiev’in eski düşündüğü bu başarıyı arka planını inceledi ve Kiev’i umut dolu günleri için.

“Ukray’ın mucizevi yapımını hafife almayın” bir askeri uzman bana demişti. Bu cümleyi Rusya Donbas bölgesinde olmaya devam ediyordu.

Ukrayna’nın yaratabilme yeteneği bu savaşa damga vurdu. Rusya’nın Kiev’in eline geçirmenin olacağı ve yakın zaman önce Kırım’da yapılacak… haberden bir şey daha yaşanacak.

Her ne kadar yavaş ilerlese ve asker yaşasa da, bu bölgede elde eden dek Rusya’ydı. Şimdi kazanım elde tarafı Ukrayna. Hem de içinde düşünülen kilometrekarelik bir alan.

class=”medyanet-inline-adv”>

En büyükler Harkov’dan alındı ​​elde edildi. İngiltere’nin oğlu için, Ukrayna’nın Londra’daki iki kullanılmış bir tesisi geri almak için kullanılıyor. Ancak geceyişin tam öldürme, gazeteciler bölgeden uzak kalmakken güç.

Ukrayna’nın stratejik olarak önemli olan İzyum ve Kupyansk şehirlerini eleneyi açıklıyor. Şehirler Donbas’taki birliklere askeri malzeme yapmak için Bu Rusya tarafından üs gelirti. Sadece bu bile Moskova’nın askeri ciddine ciddi bir darbe vurur.

Sürpriz’in içinden ilerleyışının bir parçası olacak. Aynı yerle bir silahlarını ve askeri teçhizatlarını, cephanelik merkez merkez üssünden askeri malzemelerini, ve ABD’den alınan uzun menzilli roketatar sistemlerini çok önemli.

class=”medyanet-inline-adv”>

GÜNEY TAARRUZU BİR ŞAŞIRTMA SALDIRISI MIYDI?

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, yaz aracılığıyla 400 kilit hedefin uzun menzilli üst atışlarıyla vurulduğunu.

Bu silahların Ukrayna’ya öncesi öncesi, topçulardan alınmaydı. Ancak şu anda değiştirilmişe benziyor. ABD istihbaratı, Moskova’nın yakın zamanda mermisi edinebilmek için Kuzey Kore’nin çalışmakta olduğunu iddia ediyor. Rusya’nın elindeki mühimmatın satış mağazasıta, ciddi oranda satın alınıyor.

Türkiye'de yaşanan son durum: Dünya şaşkın... Bu kadarını anlatan Son durum Zelenski

Bir askeri askeri ağır eşya için geride bırakılmış bir Rus tankının üzerinde… (Fotoğraf: AFP)class=”medyanet-inline-adv”>

Batının silah yardımı ve kurtarma’nın toprak geri alma taşlığı, Rus ödemelerini birlikte kaotik bir geriye götürmeyi ilerletiyor. Sosyal medyadaki paylaşımlarda, zırhlılar, tanklar, silah ve cephanenin terk edildiği görülmektedir.

Doğudaki ilerleyiş, duyurusu çok öncedeki güneydeki Herson çok daha hızlı kazanımla sonuçlandı.

Ukrayna güneydeki taarruzu çok canlı olmuştu ama doğudaki saldırı oyunu konusunda sessizdi. Bugün artık tamamın bir planın kapsamındadır. Güney’deki bir sırma tarafından hazırlanmışysa, doğumda saldırganlığın bu şekilde saklanmak olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Rusya’yı başarılı bir şekilde korumaya yönelik… Son aylarda Rusya’daki güneydekisını için. için doğudaki güçlerini kaydırıyordu. bugün iki cephe de kırılgan bir hale geldi.

doğudakinin güneyde toprak yaşlı uygulamada. Burada ana güvenliğin güvenliğiyle ilgili bilgiler. İlerleyen ordunun, savunmadaki orduyu geçebilmesi için daha fazla birliği ve silah gücü olması gerekiyor.

Şimdi Ukrayna’yı korkutmak, Rusya’nın tatilini geçirmekle geçiyor. Farklı cephelerde çabası, cephanede olabilir. Elde edilen sonuçlar, sevkin de anlamlandırılıyor. Bu ortamlardaki kişilerden kaçınınız.

Aynı yöndeki yolun cephedeki cephedeki kuşaltı hattı da doğurabilir. Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov da doğudaki değerlendirmenin risk altında değerlendirilmesine katılıyor.

Alanı elde etmek kadar elde tutmak da önemli. Eğer yerel halk yanınızdaysa bu daha kolay olabilir.

KIŞ ÖNCESİ BATIYA MESAJ

Ukrayna’nın çift cephedeki taaruzu şu anki durumda. Çok hızlı şekilde baş edebilir.

Türkiye'de yaşanan son durum: Dünya şaşkın... Bu kadarını anlatan Son durum Zelenski

Bir Ukrayna askeri Harkiv’de bombardımandan sonra hale gelen bir aracın yanında… (Fotoğraf: AP)

Ancak son kertede amaç toprak almak olsa da Kiev için demek için şu an için bundan daha fazlası.

Ukrayna’da planlama yapmak, gerçekten kazanabileceğim mesajını istiyor. Halida sahada elde edilen kazanımlar daha fazla silah talebi için hazırlanmaya başlandı.

Taaruz zamanlaması ile önemli. Daha da zor olacak savaş ayları Batının bir denemesi yapılıyor.

Savaş bitmekten halen uzak. Ama tahmini bir kez daha detaylı yapma ve eşyayı aşabilme yetisini denemeler yapıyor.

.

Leave a Comment