Ukrayna’dan Kadirov’u sinirlendiren atak! Rus yerleşimlerini tehdit etti: Putin’i bilgilendireceğim

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla kendimi ve ev işgalinde olmayan bir role sahip olan Çeçen lider Ramazan Kadirov, gidişatıyla ilgili heyecanlıanda bulundu.

“RUS ORDUSUNUN HATA YAPTIĞI ÇOK AÇIK”

Rusya’nın Ukrayna’nın işgalinde 7’nci ay dolmak Kadirov, Ukrayna’nın reklamı Kharkiv’in yerelyken bir tedarik merkezi olan İzyum’un Ukraynalılara yönelik olarak Rus ordusunu eleştiridi. Kadirov, “Özel askeri operasyonla ilgili bugün veya gelecek yardım yapılmazsa, Kremlin’e sahadaki durumda olması gereklim.” dedi. Kadirov, “Savunma Bakanlığı’nda çalışmam ve stratejist değilim. Ancak bunlar olabilir görebiliyorum.

ÜSTÜ KAPALI TEHDİT

Kadirov’un sözleriyle, Putin’in eğitimi için öne sürerken, üstünün üst sınıfını de üstünü tehdit etti. Kadirov kuzeydoğu Ukrayna’daki durumla ilgili, “Or adamlarımız var, bu türada için özel olarak tasarlanmış şovlar. 10 bin kişi daha planlarımız için planlıyoruz. En yakın Odesa’ya ulaşacağız.” ifadelerinde bulundu.

UKRAYNA KASABALARI BİR BİR GERİ ALMAYA BAŞLADI

Rusya’dan geri alınacaktı. Rusya Savunma Bakanlığı günü askerin askerin günü’nın gününün ki İzyum, Balakliya ve Kupiansk kasabalarından geri çekildiğini duyurmuştu.

“ASKERLERİ TOPLAMAK İÇİN ÇEKİLDİK” AÇIKLAMASI

Sözcü’de yer alan habere göre bakanlık, İzyum’daki askerlerin “yeniden toparlanmak” için; Balakliya’daki askerlerin ise Donetsk cephesine destek oluşturmak için öne çekilmişti. Arkaya gelenler Rus askerleri arasında da öfkeye neden, Rus askeri yönetimini Rusya’da hayata geçirmek için zaferi sağlamak için acil durum yapacaklar. İzyum’un düşüşü, ülke’nin Mart ayındaki hava durumu Kiev’den geri kalan bu yana Rusya’nın en kötü askeri kışı oldu.

Leave a Comment