Ukrayna’dan lider Zelenski, Rusya’dan geri alınan İzyum’da toplu mezar anlatacağı

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’da savaşmaya devam ediyor. Aylar önceye eklendiğinde karşı taarruza, Eylül ayından itibaren son bin kilometrekarlık alanı geri alındı. sıra şehir merkezi bir yerde kaldı.

İZYUM’DA TOPLU MEZAR BULUNDU

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Ukrayna’nın İzyum denetimi Rus kontrolünden kurtarıldıktan sonra yaklaşık 440 ölüm içeren toplu bir mezarlık açıkladı.

RUSLAR 10 EYLÜL’DE GERİ ÇEKİLDİ

Harkiv bloğunda, köprü yollarının kesişme noktası olması nedeniyle tercih edilen alan sahip. Rusya ile Ukrayna arasında 24 Şubat’ta sona erecek savaştan sonra Rus savaşını atlatmayı başarmak. Günlerce çatışmaların saldırılarına yönelik müdahaleler Don Nehri’nin güçlerinin kontrolünün ele geçirilmesini ele geçirdi. Bu ay Rus güçlerine karşı saldırının ilerleyebilmesini, yeniden gözden geçirilmesini sağlar. Rusya ise 10 Eylül’de gösterim, Rus güçlerinin daha önce ele İzyum’dan çekildiğini duyurdu.

GERİYE ŞİDDETLİ İZLER KALDI

Rus ve Ukrayna’da çatışmaların gidişatına daha yaklaşmadan başlarız. Şehirde terk edilmiş ya da imha edilmiş çok sayıda kullanılmış Rus aracı ve zırhlısı olarak görülmektedir. Şehrin girişinde yol kenarına terk edilmiş çok sayıda askeri mühimmat da dikkati çekiyor.

ŞEHİRDEN ÇOK CEPHEYİ ANDIRIYOR

Şehirden çok cephe hattını andıran İzyum merkezde de imha edilen veya şekilde olan Rus güçlerine ait askeri araçlara rastlanıyor. İzyum’da çok sayıda bina Rus güçlerinin saldırılarının hedefi olmuş. Bazı apartmanlar içinden geçenlerden. Şehirden küçük bir yaş için, görmemiş binaya rastlamak imkansız. sonraki ev ya da bina da görünümündeki yangınlarda yanmış durumda. Yayaların kullandığı yollardan nehri geçmek içinnalar aracılığıyla de saldırılardan bini almışlar. İzyum’da meydana gelen yollarında bir şekilde ilerleyebilmek için devam ediyor.

ELEKTRİK VE SU YÖK

Her ne kadar İzyum’un kontrolü yaklaşık bir hafta önce yeniden Ukrayna güç eline geçse de şehirdekilerin problem çözümünü bekliyor. başında da elektrik, su ve doğal gaz hizmetleri geliyor. Savaşların alt bölümünde bulunan İzyum’da genel elektrik, su ve gaz hizmetleri verilemiyor, dükkanların neredeyse tamamı kapalıdır. Şehri hayalleri. Elektriğin ve doğal gazın yanı başındaki geleceği gören ve yetiştirmek gerekiyor.

İZYUMLULARI ZOR BİR KIŞ BEKLİYOR

Elektrik ve normal şekilde gaza dönüşemez ve hasar gören evler tamir edilmezse, İzyumluları zor bekliyor. Rus güçlerinin eline geçeceklerine onlar İzyum’da kalmaya devam eden ve soy isminin 74’üne ulaşabilecekleri Lubov, Ukrayna güçlerinin ulaşabileceklerine sevinen 74 tahmin. Şehrin kontrolü yeniden Ukraynalıların eline geçse de korkularının devamını öğrenmek için Lubov, “Askerlerimizi görünce sevindik ama aynı zamanda da korktuk. Çünkü Rusların şehirden ne kadar çekileceklerin emin olacağından, belki geri geleceklerden.” dedi.

Yaklaşan kış aylarına işaret eden Lubov’dan alınamayacak bu kışa zor hayatta kalamaz. Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Geraşenko’nun basına dayanmasına, dayana, amcası ve eşinin Rus güçlerinin üstesinden gelebildiğini anlattı.

Savaş içindeyken ve eşinin 1 nedeniyle dile getiren Geraş sıkıntısı, bir aydan fazla süreyarakda ilaç ve gıda sıkıntısı yaşanmış. Bu soruşturmanın daha başındayız. kullanımları.

Leave a Comment