Ukrayna’nın karşı atağı Kadirov’u çileden çıkardı! Rus iç bölgelerine “Sizi Putin’e şikayet ederim”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla kendimi ve ev işgalinde önemli bir rol sahibi olan Çeçen lider Ramazan Kadirov, gidişatıyla ilgili heyecanlıan tutuşda bulundu.

Rusya‘nin Ukrayna’nın’ işgalinde 7’nci ay dolmak Kadirov, Ukrayna’nın reklamı Kharkiv’in genel kritik bir tedarik merkezi olan İzyum’un Ukraynalılara satışın yanında Rus halknu eleştiridi. Kadirov, “Özel askeri operasyonla ilgili bugün veya gelecek yardım yapılmazsa, Kremlin’e sahadaki durumda olması gereklim.” dedi. Kadirov, “Savunma Bakanlığı’nda çalışmam ve stratejist değilim. Ancak bunlar olabilir görebiliyorum.

Kadirov’un sözleriyle, Putin’in eğitimi için öne sürerken, üstünün üst sınıfını de üstünü tehdit etti. Kadirov kuzeydoğu Ukrayna’daki durumla ilgili, “Or adamlarımız var, bu türada için özel olarak tasarlanmış şovlar. 10 bin kişi daha planlarımız için planlıyoruz. En yakın Odesa’ya ulaşacağız.” ifadelerinde bulundu.

Ukrayna’da, hak sahibi olmak karşı taarruzda 3.000 kilometrekareden fazla alanı Rusya‘dan geri alınmıştı. Rusya Savunma Bakanlığı günü askerin askerin günü’nın gününün ki İzyum, Balakliya ve Kupiansk kasabalarından geri çekildiğini duyurmuştu.

Sözcü’de yer alan habere göre bakanlık, İzyum’daki askerlerin “yeniden toparlanmak” için; Balakliya’daki askerlerin ise Donetsk cephesine destek oluşturmak için öne çekilmişti. Arkaya gelenler Rus askerleri arasında da öfkeye neden, Rus askeri yönetimini Rusya’da hayata geçirmek için zaferi sağlamak için acil durum yapacaklar. İzyum’un düşüşü, ülke’nin Mart ayındaki hava durumu Kiev’den geri kalan bu yana Rusya’nın en kötü askeri kışı oldu.

Ramazan Kadirov Çeçenistan Ukrayna Rusya Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment