Ülke için puan büyük fırsat

Avrupa’daki oyuncularımız Fenerbahçe, Trabzonspor Başak, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi’ndeki sezon maçlarına çıkacaklar. Bu maçlar UEFA’daki başarımız son derece büyük önem taşıyor.

Son haftayı Fenerbahçe galibiyet, Başakşehir beraberlikle bitirirken Trabzonspor ve Sivasspor ise sahadan yenilgiyle ayrıldı. Bugün sahaya çıkacak tüm takımlarımızsa 400×4=1600 puan alacak. Biz oynayacağımız tüm maçlarımızı kazanansak puanımız 27.300 olacak.

Geçen hafta oğlu anda yıkıldık
başarı gibi UEFA oyununda 25.700 puanla 18. sıraya çıktık. Sivas’ Son Dakika golüyle 2-0 geriden gelenin Feyenoord’la 2-2 berabere Midtjylland 125 puan olarak kalan’yı geçmeyi kabul etti. Bu hafta Avrupa’da üç takımla temsil edilen’yı ve UEFA tarafından tasarlanan için Avrupa’da temsil edilmeyen Rusya’yı geçmek için son derece önemli. Yine 3 takımla hanedanlık eğitiminde ilk 15 en temel öğemiz arasında.

Gözler Ukraynanda
Manchester City ile berabere kaldı. Bugün Midtjylland ve Silkeborg kazansa dahi maksimum puan 26.825’e çıkacak. Bu hem durumda’yı hem de 26,215 puanlı Rusya’yı da 16. olmamamız var. Üç takımla Shakh’ta devam eden Ukrayna’da Donetsk günkü Real Madrid beraberliği ile puanını 27.100’e çıkardı. Eğer bugün Dinamo ile Dnipro yenilirse 15. sıranın yeni sahibi sahibimiz var. Sadece biri berabere kalırsa Ukrayna ile 15. sırayı paylaşabiliriz.

Yeniden beş takımla Avrupa’da olmak için ilk 15’e şart koşulması
2024-25 ilk yaratılan UEFA organizasyonyanından yeniden beş takımla özellikle sunulmak için 15’e girmemiz şartıyla. Spor Toto Süper Lig’in şampiyonuna sadece 1 tur daha az mümkün olabilecek, temsilci sayımız artmayacak. İlk 15 için İngiltere’deki ve Ukrayna’da bulunan sınıfımız olsa da UEFA Avrupa’daki ve Avrupa Ligi’nde takımla devam ediyor.

HÜRRİYET

Leave a Comment