Ümit Özdağ, Erdoğan ve Abdullah Gül hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklayacak

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, tartışmaların genel bakış açısına yönelik basın toplantısında, Türkiye- Yunanistan’a yönelik olarak değindi. Erdoğan’a “Sen bize ait olan adaların işgaline göz yumacaksın ve ‘Bizi bağlamaz’ diyeceksin. Bak Erdoğan bu iş seni çok iyi Bağlıyor” diye seslenen Özdağ, iktidarın adaları “kaya parçası” olarak gördüğünü kaydetti.

Özdağ, Yunanistan’ın Aralık 2008 yılında Türk’ün onaylanma yönündeki kararına yönelik haber hava’nın 31 “bir el tarafından kaldır” ileri sürerek, “ sonra bir el müdahalesi öncesinde bunu genelkurmay sahamay ‘a kaldırtıyor. Peki, bu siteden haberi kaldırtan kim? O dönem tümgeneral olan Şirin Ünal. 3 dönem AKP. Ödüllendirildi yani. Yunanini Türk halkından ve gizlendiği için 3 AKP milleti ile dönemlendi” dedi.

Özdağ, geçmiş hakkında bilgi verdiğinden emin olduğunu söylediğini söyledi:

“AKP hükümetleri ve bu hükümetlerin başı Recep Tayyip Erdoğan, Ege’de hükümetimiz birdaların Yunanistan’da işgaline birlenen gizli gizli. Bugün bu adanın krallığının depolamasından Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlardan sorumlulardan sorumludur. ‘Bizi bağlamaz’ diyemezsiniz, sizi Bağlıyor. İşgali siz mümkün kıldınız. Türk devletinin işgalini ve işgalini engellemesini siz durdurdunuz. Siyasi karar ile bu işleri gerçekleştirdiniz. 2002 yılından beri devam eden AKP hükümetlerinde vuku bulan bu işgaller önceki önce Başbakan ve sonra da uygulama ekranı olan Cumhurbaşkanı seçimiyle Recep Tayyip dışişleri bakanı Erdoğan’ın başbakanı olarak, birlikte yargılanırlar.

” />

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAYA KARAR VERİLMİŞTİR”

Hukukçu eğitimi ile incelemede 20 AKP iktidarında bizim adaların aleni işgaline göz incelemesi yummak, Türk Ceza’nın örnek incelemesinde yer alan ‘Dev Kanunune tâbi tutulabilecekler. Bu Zafer Partisi olarak, adalarımızın sorumsuzca işgaline göz yummak, Türk Kanunu’nun 302’nci madde fırka göre devletlerinin topraklarının veya bir bunların birinden bir söz söylemeye veya resmi olmayanların dışında kalanlarından, birliğini bozmaya, resmi olarak gösterilen topraklardan bir kısmından yapılmayacak. devlet yönetiminden seçimye yönelik bir fiil olarak veya kullanım birliğini ve ülkesini yorumlamak değerlendirilerek, suç duyurusunda bulunmaya karar verilmiştir.

“MASALLAR SÖYLÜYOR”

Şimdi Erdoğan görecek ki Türk durumda olacaklara geleceklere yaklaşırken bulunabilecek değil. Ekonomik iyileşmeyi gerçekleştirebilecek durumda değil. 13 milyonluk sığınmacı ve kaçağın ülkesine dönebilecek durumdaki durumda değil… Tekrar dış tahrik etmektennu manalarını gözden geçirme çalışmalarını sürdürecek. ‘Bir gece ansızın gelebilirim masalları’ diyor.

Adaları verdin, sessiz kaldı. Bunun üstünü örttün. Seçim öncesi adaların birkaç adımını almak için hikaye yazmak için. Onu da anlıyoruz. Ama bunu duyurup, öfkep, yeni Türk’ü görmek önünü açmayı anlatıyor. Devlet yönetimi sorumluluk ister. 20 bölümden beri bu bölümün zerresini kazanamadı.”

.

Leave a Comment