Ünlü ekonomistten flaş açıklama! Eğer bu olursa dolar 11 lira olacak

Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, 18 liralık seyirlerinde olan doların gelecek seçimlerle birlikte nasıl 11 liraya kadar düşeceğini açıkladı.

Uzun bir süredir 18 lira bandında gezen dolar, yatırımcıları için soru işaretleri yaratmaya devam ediyor. Geçen sene bu zamanlar tek hanelerde yer alan dolar, aralıktan sonra 18 lirayı notlar tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kur Korumalı Mevduat’ı Anlatımı ile birlikte dolar 12 liraya kadar düşüşü gösterdi.

Bugün ise dolar/TL, 18,6 boyunda yatay seyrini devam ettirirken, Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri de 117,5 milyar dolar ile senenin zirvesine yükseldi.

ZELYUT’TAN FLAŞ İDDİA

Tam bir senedir huzursuzluk hali yol açarak doların seyri ise büyük bir merak konusu. Dolara yatırım yapan ya da dolar ile borcu olanlar ise tüm harcamaları ekonomistlere yöneltmiş durumda. Ünlü ekonomist ve Yeniçağ yazarı Evren Devrim Zelyut da dolar ile ilgili öngörülerine devam ediyor. Zelyut, doların seyrini gelecek seçimlere bağlarken büyük ses getirecek bir iddiada bulundu.

Ünlü ekonomist Evren Devrim Zelyut, AK Parti hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kaybetmesi durumunda ekonomide önemli bir düzelme beklentisini ifade etti.

Türkiye ekonomisinde güvenin tekrar kazanılacağını söyleyen Zelyut, şu açıklamalarda bulundu:

37028.jpg

“Altılım masanın yapacağı ilk iş prensibi ekonomi politikaları. MB yönetimi, piyasa yönetimi liyakate önem verdiklerinde siz kurda bir geri çekilme çıkışı.

En önemli nokta, cumhurbaşkanı seçildikten sonra hisse ve tahvil piyasalarından kaçan para 70-80 milyar dolardan fazladır. Burada onun yerine daha güvenilir bir unsurların geliş sermayelerini döndürecek.”

“DOLAR 11-12 TÜRK LİRASI’NA DÜŞECEK”

Doların 18 bandında olduğu süreçe 11 liraya kadar düşebileceğini öngören Zelyut, “Dolar 18 liraysa 11-12 liraya indirecek. Doların 11-12 olduğu atmosferde maliyeti geri çekildiğinde siz 6 ay sonra bir Türkiye göremeyeceksiniz. bir koruyucu politikalarla muhafaza edecek” şeklindeki cümlelerini sonlandırdı.

Leave a Comment