Üst düzey IŞİD’li İstanbul’da bu şekilde kullanılmış

İstanbul’da IŞİD’in çok kanlı tutulanın fetvacısı olduğu iddia edilen Beşar Hattab Gazal Al Sumaidai’nin ortaya çıkardığı ortaya çıktı. BM raporlarında IŞİD’in yeni lideri Ebu Hasan El Haşimi El Kureyşi kod isimli teröristin şüpheli Sumaidai olması gerektiğiken, tutuklanan teröristlerin görüntülerinde dikkat çekicidir.

MİT ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla terör örgütü IŞİD’in önemli olanlarından olan Beşar Hattab Ghazal Al Sumaidailerin aylarda sarıyer’de yakalandı. İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü’nün bir duyum üzerine çalışmalarla Türkiye’de olduğu anlaşılan Sumaidai’nin yakalanması için günlerce takip.

IŞİD’in açıkladığı Mart’ta, yeni lider olarak açıklayacağı El Hasan Ebu kod isimli kişi Bashar Hattab Ghazal Al Sumaidai ile ilgili, çok kapsamlı olduğu ve bunun içinde olacağına kod adıdır. BM (BM) sistemlerine sahip bir sistem, Sumaida’nın kapsamlı olduğu kişilerden biri olduğu bu durumda onun yeni sınıf tercihini öne çıkarıldığı belirtildi.

BAĞDADİ’NİN HOCASI

Terörün örgütünün kanlının fetvasını verdiği öne sürülen Sumaidai’nin Avrupa’daki saldırının da tanıtımını iddia edildi. 2019’da öldürülen örgütün lideri Ebu Bekir El Bağdadi’nin de hocası olduğu ve IŞİD’in en üst düzeyde ismine de veren olduğu Sumaidai’nin örgütünün kontrolü altında olan sözde “Adalet ekibi” olarak da atanan eğitim bilgisiydi.

TAKİP GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Yakalanan teroristin gizli tutulan bir ana ait görüntü de çıktı. Sumaidai’nin ziyarette olduğu dönemde perukla dolaştığı, sakalını kestiği ve görünüşte maske görülüyor. Yakalanmamak için farklı kılıklara göz atmak için spor giyimi ve bir binaya girişte arkasını kontrol etmesi dikkat çekiyor.

İstanbul'da IŞİD operasyonunda 9 yakalandı İlginizi Çekebilir İstanbul’da IŞİD operasyonunda 9 yakalandı IŞİD'liyle yolculuk eden gazeteci yazdı: 'İngiltere, Erdoğan'la arkadaşlık iyi tutmak istiyor...' İlginizi Çekebilir IŞİD’liyle yolculuk eden gazeteci yazdı: ‘İngiltere, Erdoğan’la arkadaşlık iyi tutmak istiyor…’

.

Leave a Comment