Uyandığınız anda sizde herkes gibi kilo verin! Sağlıklı kilo vermek için 7 tüyo

“Toplum olarak yanlışımız kilo problemini estetik sorun olarak görmemiz. Asıl doğru olan ise fazla kilonuzu sağlığınızı koruyun.

1. kahvaltı edin

Kahvaltı günün en önemli öğünü. Genel bakış açısıyla kendinize kahvaltı ile başlangıçlı. Örnek protein olan yumurta, tam gözlemli ekmek,zeytin ve posa bakımından zengin yeşilliklerle kahvaltı yapabilirsiniz. Klasik kahvaltıdan sıkılanlar için yoğurt ve tercih edebilirsiniz.

2. Sağlıklı yağları tercih edin

Bilinenin sevdiğine kilo aldırmaz. Sağlıklı paket ayarlarık daha iyi paketler sağlar. Yağlar vitamin emiliminde ve gözden kaç kişi sağlıklı kilo kaybetmesinde çok önemlidir. Ceviz, fındık, badem gibi sağlıklı kuruyemişlerden çok değerlimiz var. Yemekleri katacağımız yağ olarak tercih edilmelidir.

3. Protein tüketin

Burada demek istediğim protein diyeti değil. Günlük sağlıklı beslenmede sağlanan besinlerden gelen enerjinin %15-20’sinin protein sağlanmasıdır. Kaliteli protein kaynakları, yumurta, tavuk göğsü, peynir, et, kurubaklagil beslenme düzenimize eklenmeli. Proteinli gıdaların glisemik indeksi düşük ve uzun tokluktan acıkmanın önüne geçer. Ayrıca kas hacminin ve bölgelerinin sağlar ve daha hızlı kaliteli yağımına destek olur.

4. Akşamları yemeğin

Sebzeler kalorisi az besin kaynağıdır. Ayrıca posa oranı yüksek, yemek dostu, ton tutan ve mideyi yormayandır. Akşam yemeklerinde tüketilen mutfağın sindirilmesiyle daha kolay ulaşım sağlanır. Akşam yemeklerinde küçük küçük çocuklara yardımcı olur.

5. Egzersiz yapın

Egzersiz kilo verimine doğrudan katkı sağlar, miktarı azaltmasına, kas hacminin takviyesini sağlar. Aynı zamanda hem kendini hem de kendini iyi hissetmesini sağlar. Kalorinin alınmayan fazladan zayıflanan. Ne kadar çok kalori tüketirsak egzersiz ile o kadar daha kaliteli zayıflarız.

6. Su içerek zayıflayın

Su gövde için en önemli kaynaktır. Besinlerin kullanılmaması, kullanılacak şekilde, kullanıma hazırların düzgün bir şekilde kullanılmaz. Bazen açlıktan olabilirsiniz. su içip biraz bekleyelim Eğer açlıktan yoksunuzsa bu açlık değil susamışsınız demektir. Vücutta yağımının sağlanabilmesi için su gereklidir. Eğer hiç su içmeden zayıflıyorsanız solduğu, göz altınızın düştüğüğünü farkedip zayıflamak değildir.

7. Uyku düzeninizi

Az uyuyan veya stresten etkilenenler kilo alır. Yetersiz uyku doygunluk sinyal gönderen leptin hormonu periyoduna sebep oluyor. Açlık hormonu ise yükseltiyor. Gecelik uykusuzluk hormonunu yükseltip devam ediyor. Hayattaki azk veya uykuluğu dengede olan alt üst düzeydeki kişinin hormonal yönetimini sağlamasına sebep olur.

Uyandığınız anda sizde herkes gibi kilo verin

Sabahları süt ile karıştırarak az miktarda tüketirseniz; hem gün boyu tok hem de enerji depolayacaksınız.

Yoğurt
Az sabah erkenden tüketilen yoğurt, sindirim sisteminize yardımcı olur. Ancak gastrit yalılar da sizin için faydalı olabilir.

lor peyniri
Bağlanma, sisteminizin güçlenmesini sağlar. Bunun yanında ise kas sakatlığı tedavisi için de sevk edilir.

Yumurta Yumurta
Sabah uyandığınız gibi yediğiniz yumurta gün boyu tok kalmanızı sağlar.

kahve
İçeriğindeki kafein en iyi antioksidanlarından biridir ve yağımına yardımcı olur.

.

Leave a Comment