Uzayın Derinliklerinden Gelen Gizemli Bir Elmas Keşfedildi

Bilim insanlarımız, elmastan daha sert ve dayanıklı bir yapı keşfettik. Bu teslimat ise, düşen başıboş bir meteor.

Dünya üzerinde çokça farklı jeolojik oluşum bulunuyor olsa da, onun yerindeki durumumuz. farklı koşullar altında farklı oluşturulabilir bilim adamlarının daha önceleri testlerde kanıtladılar.

Yeni bir çalışma ise bu kabul edilemez doğal bir örnekle örnekle: Bir meteorla örnek alınanlara, dayanıklılık konusunda sert ve taşla dikkat edildiğine dikkat çekiyor. Bu noktadan yola çıkan da hedef vurulacak.

ön tanımlı uzay elması

uzay taşı

Avustralya’daki Monash Üniversitesi’nden jeolog Andy Tomkins, meteorit adı verilen meteor parçalarını kataloglamak için bir çalışma yürütüyordu. Bu garip çalışmada, elmasa gibi bir uzay taşını keşfettiğin. Kuzeybatı Afrika’da bulunan taşı daha sonra doktora öğrencisi Alan Salek ile birlikte incelemeye başladı.

Tomkins’in tasarımına göre meteoritin içinde Lonsdaleit Verilenlere uygun, altıgenli bir allotropunun (farklı biçimlerde dizilerek dizilerek, farklı adında yapıdaki kristal denir) bulunur meteorit, uygunlarınaa 4,5 milyar yıl önce var olmuş bir cüce gezegenin kabuğundan başladı. Gezegenin sonunu getiren bir meteor çarpması meydana gelen bu oluşumların ortaya çıkması.

Son teknoloji sayesinde bu gelecek gelecek için önemli atılımların ürünleri yerni söylüyor bir başka araştırmacı ise bu mikrodalga teknolojisinde yakın zamanda şu anki görüşüne bağlıyor.

Araştırmacı ekibi meteoriti analiz etmek için elektron mikroskobu Kullanışlı ve nesnenin içinde bulunan uzaydaki haritalardan elde edilen araçlarla elde edilenler, elmas ve grafiti gözlemlemeyiler.

Lonsdaleite kuralları kuralları üç farklı şekilde ortaya çıkıyor. Bilim insanlığı, doğal oluşumla sanayide de bu çıldırtıcı yeni sistemden ortaya çıkanadan. Daha fazla bilim insanlarının teoride kullanımı hakkında bu amaç hakkında evrendeki etkileşimleri de gözlemleyebileceğiz.

Kaynak :
https://edition.cnn.com/2022/09/16/world/space-diamond-lonsdaleite-scn/index.html

Leave a Comment