Uzun yıllar Eurovision’u sunan Bülend Özveren yoğun bakıma kaldırıldı

TRT’de 1975 ve 2012 içinde Eurovision Türkiye’nin sunuculuğunu yapan kişidir Bülend Özveren yoğun bakıma kaldırıldı.

NTV’de yer alan habere göre, Bülend Özveren’in eşi Sebla Özveren ünlü sunucunun sağlık durumuyla ayrıntılı açıklama yaptı.

Yapılan alışveriş, “Eşim Bülend Özveren, ani bir lüks nedeniyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yoğun ısıtıcında. Dualarınız için teşekkür ederim” denildi.

Bülend Özveren kimdir?

Özveren 1943 yılında İstanbul’da doğum. Sultan Ahmet İlkokulundan mezun olduktan sonra, ortaokulunu Saint-Benoit Fransız Erkek Lisesinde, liseyi parasız olarak yatılı olarak bitirir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden satın alınan sınıftan ayrılıp Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1971 yılında mezun oldu.

31 Temmuz 1965 tarihinde TRT İstanbul Radyosunda göreve başladı. 1971 yılında deneme yayınına çıkmak TRT İzmir Televizyonu’nda ilk canlı TV yayınları gerçekleştirdi.

Aynı yıl Ankara sabah programı ilk’ olarak canlı canlı ve sabah programlarını hazırladı ve sundu. Bu dönemde bir program için ile TRT’nin Eurovision Şarkı Yarışmasına ilk kez katılmasını sağlıyor.

1975’ten itibaren Ankara Televizyonu kadrolu yapımcı-sunucusu olarak “canlı yayında görev aldı. Özveren, 1975 ve 2012 yılı içinde bulunduğu Eurovision Şarkı Yarışması’nın sunuculuğu.

Leave a Comment