Vadi İstanbul AVM’deki saldırıda yeni gelişme: Kimlikleri belirlendi

İstanbul’un Sarıyer ilçesi Ayazağa’ki Vadi İstanbul Ayazağa’da bir iki grup içinde yaşanan mücadeleyle ilgili yeni ayrıntılar.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre; 11 Eylül Pazar akşamı, henüz bitmemiş eğitimde yaşanan tartışmalar, 6 günde yaşanan olaylar.

İhbar doğrultusunda olay yerine polis ve sağlık sevk edildi. Sağlık kontrolünden geçirilmiş, 4’ü Azerbaycan, 1’i İran uyrlu olanlar ve çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan 1’inin ağır olduğu öğrenildi.

SALDIRGANLARIN KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ

Olayın doğumu Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro amirliği kadrosu

çalışma. 6 kişi tarafından alınan soruşturmada 2 kişi alındı. Olayla ilgili olarak tanımlanan 4 kişilik kimlikleri tespit edildi.

BALDIRINDAN 8 KURŞUNLA VURULMUŞ

DHA’nın göre, çatışmanın kurşunla kavgada baldırından 8 kurşunla kavgada baldırından yaralanan Azerbaycan uyruklular Rakif A. ve baldırından 3 kurşunla yaralanan Mehraj K. ile ayak parmaklarından yaralanan İran uyruklu Sayeed Alireza A. Sarıyer Seyrantepe’deki Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Hastanesi Araştırmane kaldır ısmarlandı.

Bacağından yaralanan Azerbaycan uyruklu Kulam İ. ve olaydan kaçarken yere düşen özel yaralanan Mehmet K., Ayazağa’daki bir kaldırılırken, bacağından yaralanan Azerbaycan uyruklu Azer A. ise Eyüpsultan’da özel bir kaldırılan Mehmet K.

Yaralıların travmalarının temizliği öğrenildi. Ayrıca restoranın çeşitli yerlerine ve vale çizim da kurşun isabetinden bilgisine ulaşıldı.

Azerbaycan ve uyruklu iki grup içinde yaşanan olaylarla ilgili 4 kişiyle birlikte çalışmalar için devam ediyor.

“ŞÜPHELİLERİN YAKALANMASINA YÖNELİK ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Alışverişki iki grupla çatışmaya girmeyle ilgili Sarıyer ile ilgili açıklama.

Açıklamada, “Meydan gelen olayda 1 Türk vatandaşı ile 5 yabancı uyruklu şahısta geneldeki hastanelere sevkedilmiş. Konuyla ilgili tahkikatılmış olup, küçüklerin tamamına yönelik olan” ifadeleri yer aldı.

Leave a Comment