“Vettel, İtalya Cumhurbaşkanı ve tüm İtalyanlardan dilemeli”

Formula 1, 2030 uçak araç gereç alma araç ve bu hedef olarak önceden uçuşlarında sık yapılan gösterilerine giderken.

Ancak, bu sezon hava gösterileri konusunda birkaç istisna yapıldı. Grand Prix’sinin Silverstone’da Red Arrows’un gösteri yapmasına izin verilirken, İtalya’da da Frecce Tricolori hava uygulaması yaptı.

Bu durum, Formula 1 padoğunda çevre sorunları konusunda aktivistlik yapan ve 2022 bitirin bitirin Formula 1’den elde edilen dört kez dünya şampiyonu Vettel’i memnun kalmadı.

Vettel, Formula 1’i kararlarının arkasının durmadığı için kritik di ve organizasyon ”neredeyse 100″ Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’nın “gururunu okşamaya çalışmak”la suçladı.

Bunun üzerine Milano Otomobil Kulübü Başkanı Geronimo La Russa, Vettel’in eleştirilerine cevap verdi. La Russa, Başbakan ve İtalya’dan memnun olarak kabul edildiğinden söz konusu olabileceğinden söylediğini söylüyor.

La Gazzetta dello Sport’a verilen demeçte La Russa, ”Bu, Cumhurbaşkanını ve hepimizi rahatsız eden bir tartışma.” %25 biyoyakıtla uçtu.”

“Bana her zamanının idarecinin idaresi ve yorum yapılmaması hakimdir, özellikle de yabancı bir kişii olmanızdır.”

“Frecce Tricolori’nin uçuşu, İtalya’nın bir gururu. Monza’da ilk Grand Prix’sini kazanan bir dünya markasının, aldatıcı olduğu kadar gereksiz bir pazarlamaya dahil olması gerekir. Başkan Mattarelladan ve tüm İtalyanlardan özür dilemesi gerekir.” kullanımları.

İtalyan Hava Kuvvetleri akrobasi gösteri ekibi Frecce Tricolori, kalabalığa gösteri yaptı

İtalyan Hava Kuvvetleri akrobasi gösteri ekibi Frecce Tricolori, kalabalığa gösteri yaptı


1/1

Fotoğraf: Mark Sutton / Motor Sporları Resimleri

Leave a Comment