“Vicdan azabı çekiyorum” dedi, 18 yıl önce olayi itiraf etti

İstanbul Fatih’te 18 yıl önce iki çocuğunun gözüyle vurularak öldürülen Müzik bölümü Arzu Nihal Çelik cinayeti aydınlandı. Samsun’da giden Erkan C. önümüzdeki yıllardan önce cinayeti azabıni geçirmek için itiraf etti. Yetkililer olayla ilgili bir kişi daha arandığını söylediler.

Fatih Fındıkzade Ördek Kasap Mahallesi Kara Mayıs 2004 tarihinde gerçekleşecek bir olayda okulda müzik öğretmenliği yapan Arzu Nihal Çelik, uğradığı saldırıya uğramak ölür.

Sabah erken yaşta okula giden saldırganlar, okula giden 12 ve yaştaki kızlarının gözlerinden umutla kızarız.

Kocası tarafından alınmıştı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yönlendirilen o olayla ilgili programda bulunan Arzu Nihal Çelik’in eşi Şerafettin Ç.’nin olaydan bir gün önce Ankara’ya oluşturmuş olduğu.

Verilen Şerafettin Ç.’nin 1998 yılında geçen 212 kilo 665 gram eroinle ilgili 2003’te alınan, bir süre yattıktan sonra çıktıktan sonra belli olur. Cinayetle ilgili bilgisine başvurulan Şerafettin Ç. serbest bırakıldı, tetikçiler ise yakalanamadı.

Soruşturmayı sürdüren polis yıl. Lüks bir otomobilin içinde yakalananın durumundayken Glock markasız tabanca, iki çelik yelek, bölücü örgüte ait tasarımlar bulundu. Bir süre hapiste kalan yargı daha sonra tutuklanmak üzere yine serbest kaldı.

“Vicdan azabı dikkatim” deyip, teslim oldu

Fatih’te işlenen cinayetin üzerindeki perdesi Samsun İl Emniyet’ne ise Erkan C.’nin ifadesinden sonra aydınlandı. Hakkında şüphe duyulduğu için yüzünden azabından alınma “Cinayeti Ben işledim“dedi.

Kocası azmettirdi iddiası

Poliste ifade veren Erkan C., olay Arzu Nihal Çelik’in eşinin azmettirmesi gerektiğini söyledi. şüpheli “Yanımdaki C.Ö. adlı kişi ile eve gittik. Kadın dilinde bir el verdim. Daha sonra yanındakiki C.Ö.’de silahı alarak o da bir el ateş etti. Sonra oradan kaçmak. Yıllardır vicdan azabı çekiyorum” dedi. şüphelilini ifadesinde Şe’nin eşini öldürmekten bitirmek istemesini öğrenildi.

Kocası ölmüş

İstanbul’a bazı insanlarla ilgili Erkan C. cinayetle sorgulandı. Şerafettin Ç.’nin 2019 yılı bitmiş tahmin ediliyor. Olayla ilgili C.Ö. adlı kişinin arandığı belirtildi.

Leave a Comment