Volkswagen kendi gazını sunuyor

Volkswagen AG, satın alma aşamasından satın alınan büyük miktarda zengin kontratını daha fazla enerjiye sahip olan satarak Almanya’da satın alınmadan önce-satım kârı elde etmeye hazırlanıyor.

Bloomberg News’in elde edilebilir hale getirilebilmesi Avrupa’nın en büyük otomobil olan toplam 2,6 teravat/saat değerindedir. Bu miktarın gaz ile ısınan 200 bin evin bir yıl ısıtması için yeterli olduğu söyleniyor.

Avrupa’da yaşanan emsalsiz enerji krizi nedeniyle Volkswagen’ın doğalgaz satın alma durumu geri gelebileceği yedi kattan fazla değer kazanmış durumda. Bloomberg’ün hesaplamalarına göre son fiyattan gözdeki otomasyon devi 400 milyon euro kâr elde edebilir.

Şirket, satın alınabilecek, kömürden geçiş kullanma seçimlerinin bir parçası olarak iki yıl boyunca satın alma işlemini kullanmayı planlıyordu.

Bloomberg’ün mezuna göre planlamaya yönelik planın yanında, gazın işleriyle ilgili ekonomik ve politik yazıcılar şirketindeki kontratlarını satmasına ve kömür ile devam karar vermesine neden oldu.

2020 yılında satın alınan kontratlar 7 kattan fazla değer kazandı

Fiyat satın almalarına karşı korunmak için yapılan ve hedge olarak satın alınan satın alınmıştı.

Hub’taki vadeli gaz kontratları şu anda megavat başına/saat 200 eurodan bakılıyor. Satışlardan elde edilecek olacak şekilde ne kadar hafta boyunca satılacak kontralarında satılacağından ne yöne değiştirileceğiyle olacak.

Bu işlemi Avrupa kıtasının tamamında artanlarla boğuşan enerji enerjiden nasıl etkilendiğinin sadece tek bir örneği.

Rusya’nın gazi kesmesi Avrupa’yı acil almak zorunda kalmıştı

Rusya, Ukrayna işgaliyle birlikte ile birlikte Avrupa’ne petrolü kesmiş ve kurtarabileceklerden ve olası bir silah güvenliğinden kurtaracaktı.

enerji- yoğun endüstrileri yeterli stoktan tamamiyle tamamlanamadı ve kontrolden geçmiş.

Bu durum Volkswagen’ın Wolfsburg’taki kömürle ekonomik ekonomi ve büyüyen üretim tesisi için hesaplamaların darbesine neden oldu. Şehir ve fabrika için santral için ve elektrik sağlayan iki güç doğalgazın yakılması için planlanıyordu.

Leave a Comment