WhatsApp’ın o modu kötü amaçlı yazılım: Etkilenenlerin yüzde 9’u Türkiye’de

Dünya çapındaki popüler satıcılar olan WhatsApp hakkında yeni duyuruyor. Kullanıcıların ısrarla beğenmediği özelliklerden bahsetmesinden kalıcı çözümler üretemeyen WhatsApp’ın farklı seçeneklerdeniyor. burada biri de YoWhatsApp.

Kötü yazılım amaçlı saptandı

ShiftDelete’te yer alan habere göre; çoğu kullanıcı, sohbetler için özel arka planlar, yazı tipi belirli konuşmalara giriş için farklı WhatsApp modlarını indirmeyi tercih ediyor. Ancak bu modlar çoğu zaman yok olmuyor. Siber güvenlik araştırmacıları, YoWhatsApp adlı bir popüler bir WhatsApp oyununda kötü amaçlı bir kullanımda.

Hesaplara geçiş yapmak isteyen

Resmi olan bu yer. İçerisinden gelen özelliklere sahip modlar, sahip olduklarınızı gösteriyor. Bunlar arasında ücretli kullanımlar ve kullanımlar Truva atlarını indirebilme gibi özellikleri yer alıyor. Ancak kullanılabilira göre bu modun yeni kullanıcıların hesaplarının erişim araçlarını çalıyor.

Söz konusu olan mod Snaptube uygulaması ile duyuruldu ve Vidmate ile dağıtıldı. Bu sayede moddan dolayı daha az geliyor. Daha fazla araştırma Kaspersky araştırmacıları, WhatsApp’ın tehlikeli Triada Mobil Truva atını yayan farklı bir şekilde keşfedilmişti.

Etkilenenlerin yüzde 9’u Türkiye’den

Şimdi ise, saldırganların YoWhatsApp’taki dünya genelinde yoğun ilgiden kullanımı öne çıkıyor. Siber suçlular, daha fazla kullanıcıyı etkilemek için farklı denemeyi sürdürmek için. Facebook, YouTube ve Instagram’da video kapatmak için tercih edilen Android uygulaması Snaptube’da YoWhatsApp ile hayattan reklamını yapıyorlar.

Dünyanın hemen hemen onu götürüp, bu tehdidi atlattı. Etkilenenlerin yüzde 27’si ise Orta Doğu, Afrika ve Türkiye gibi yer alıyor. Ayrıca Kaspersky araştırmacılarının tespitine göre bu Türkiye’lerin yüzde 9’u bulunuyor.

Leave a Comment