WhatsApp’tan sürpriz değişiklik! Hık demiş Instagram’ın yanığından düşmüş…

WhatsApp en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında gösteriliyor. Sadece iOS kullanıcıları için değil, Android kullanıcıları için de en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri WhatsApp. Hitap ettiği kitleyi elde tuttuğu çalışan WhatsApp, bir ömürleri ise platforma yeni özellikler ekliyor. Son zamanlarda 2 GB’a kadar dosya gönderme seçeneği, tarama bilgilerini gizleme, anketler ve özel mesaj gönderme özelliği gibi bazı özellikler saklanmıştır. Peki bu özelliklerin çoğu ortak bir yanı olduğunu biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız hemen söyleyelim. Bu özelliklerin çoğu, genel kullanım sunulmadan önce ortak bir şekilde WhatsApp’ın beta sürümünde görülmüştü. Şimdi ise WhatsApp’ın beta sürümlerinden birinde yeni bir değişiklik keşfedildi. Peki nedir WhatsApp’ın yaptığı değişiklik?

WHATSAPP VİDEO KAYDETMENİZİ KOLAYLAŞTIRACAK!

Android Police’in aktardığına göre, WhatsApp’ın, Android uygulaması için biraz değiştirme bir kamera arayüzü üzerinde çalışıldığı tespit edildi. Bu değişiklikleri, videolarınızı kaydetmenizi ve onları listelerinizi paylaşmanızı kolaylaştıracak.

Şu anda, WhatsApp’ın Android uygulamasına geçtiği kamerayı açarsanız, ön kameraya geçerseniz ve galeriye atlamak için düğmeler ve bir deklanşör kumanda bölümü. Sağ üst köşede ise flaş için bir düğme var. WhatsApp’ın kamera arayüzünden video çekmek için ise deklanşöre uzun basmanız gerekiyor. Bu, video kayıt tuşlarına basıp kaydetmeye başlamak varken, zahmetli oluyor. İşte WhatsApp, beta sürümünde okuma tahmini bu durumunu çözüyor.

Doğuma göre WhatsApp, bu durumu genel kamera uygulamasına sağa kaydırarak erişilebilen özel bir video modu ekleyerek değiştiriyor. Böylece video izlemek için artık deklanşör kontrolü basılı tutmanıza gerek kalmayacak, WhatsApp içinden video ilerleyecek kolaylaşacak. Bu modun diğer bir avantajı da video eksikken arka ve ön kamera arasında geçişe izin verilmesi.

whatsapp android

“HİK DEMİŞ INSTAGRAM’IN BURNUNDAN DÜŞMÜŞ…”

WhatsApp’ın sağa kaydırarak erişilebilen video modu birçok kullanıcının yanında Instagram’ı getirdi. Instagram’ın içindeki kamera arayüzü de sağa kaydırarak diğer modlara (gönderi, hikaye, makaralar gibi) geçilmesine izin veriyor. Bu izlenimden sonra “Hık demiş Instagram’ın yanığından düşmüş” demeniz dahi mümkün. Aslında Instagram ve WhatsApp’ın kardeş platformlarının varlığını katarsak bu durum pek de şaşırtıcı değil.

WhatsApp bu değiştirme tüm kullanıcılarına ne zaman iletileceğini şimdilik saklamaz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dünya daha öncekine alışamamışken bir sürpriz daha!Dünya daha öncekine alışamamışken bir sürpriz daha!
Regl izni için yasa teklifi askıya alındı!  Ankara'da dikkat çekici kararRegl izni için yasa teklifi askıya alındı! Ankara’da dikkat çekici karar
Sosyal medyayı yıkayan video!  Sonunu kimse böyle tahmin etmiyorduSosyal medyayı yıkayan video! Sonunu kimse böyle tahmin etmiyordu

.

Leave a Comment