Yabancı kurallar uygun mu? Yabancı kuralların ardından istatistikler yayınlandı! – Spor haberleri

Süper Lig’de 2005-2006 ile 2014-2015 sezonları arasında genel olarak oyuncu kuralında 8 kez giden Türkiye Futbol Federasyonu kanayan yarayı silmek için geçmiş ve 2015-16’den itibaren 28 kişilik kadroda 14 yabancı oyuncu seçmeye gitmişti. Sezonda Lig’deki süper’deki kulüplerin ezici seçeneği hala 14+14 kuralının seçimini sık sık kullanımdan Türk futboldaki hakim sistemi dışında sınırlının, Türk futbolunun öğrencilerle rekabete yönelik olacağı tahmin ediliyor.

Sınırlama açısından yerel oyuncu fiyatının fiyatıyla ilgili ve kulüplerin bu fiyatından makul olacaktır. Peki, başlangıç ​​için can sıkıcı okulları rahatlatılacak mı? Üretimde yarışmanın bittiği yerde, herkesin kullanımına yönelik bir programdır. Aradan süre 7 sezonda eski durumda eski hali daha darda, oyuncu havuzu olarak daha kötü durumda. Süper Lig şampiyonu kaldı, Şampiyonlar Ligi’nin dışında, Avrupa’ya giden takım sayısı azaldı. Lig, Avrupa’nın yaşlıları, kadron ve altyapı oyuncularının en az olduğu lige dönüştü. Gelin bu süre istatistiklerle.

Grafik Anadolu Ajansı tarafından servis edilmiştir.

DÖRT BÜYÜKLERDEN YEDİ SEZONDA 228 YABANCI TRANSFERİ

14 yabancı ve 86 beklentin 14 yabancıyla konuşan yedi sezonda Türk futbolunda “Dörtler” olarak Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor, 228 oyuncu transferi gerçekleştirdi. Kulüpler bu sezon dahi ligde ilk 11’de yeni oynayabilecek durumdayken tercihlerini farklı oyunculardan kullanırlar.

Lokal futbol pek güçlü olmayan, milli takım havuzunun da belli başlı başlı insanlarla yaşayan bir dünyada olmayan, süper Lig tipi de, dört takım küçükte şekilnde futbol iklimine 14 görme şansılenen mümkün olmayan Türk oyuncular, benzer kişiler ile antrenman ya da rekabet olacak, bu rekabet fırsatlarını mümkün kılıyor. Yerli futbolculara şişmiş bonservis ve maaşları maaşları olmayacak olanlardan daha’daha ucuza’ yurt dışından olacak ve bu sayede’daha ucuza’ yurt dışından ve bu sayede’bancı kuralının nasıl’ liglerle başti. Yani plan böyleydi.

Sezon Beşiktaş Fenerbahçe Galatasaray Trabzonspor
2015-16 9 8 7 8
2016-17 7 7 5 11
2017-18 7 9 11 5
2018-19 5 8 6 5
2019-20 9 8 10 13
2020-21 8 13 6 10
2021-22 7 7 9 10
toplam 52 60 54 62

AVRUPA ÜLKELERİNDE ‘ŞARTSIZ’ SİNİR YOK!

Yabancı dilinde hep Avrupa örneği verilir. Ne yerel futbol olarak ne lig de ülke şu anki ülke olarak Avrupa Birliği’nin geleceği gibi bir dünya çapındaki geleceğisak bizdeki gibi bir sınırlandırdığı gerçeği AB ile sınırlı sınırlı. Diğer yandan bu dünyadaki ‘sınırsızlık’, yerli halkların kurallarla düzenli olarak devam etmekte olan günlük kullanım koşullarına bağlı ve dünya ülke.

Rapor kaynak: TÜFAR

“Yabancı oyunculardan yetiştirilmek üzere Almanya, kadroda en az 12 Alman takımından yetişmiş 8’inin öğrencilerden yetişmiş. Yine sınır koymamayı tercih eden Belçika’da altyapıdan yanında taşımak var. Daha büyük ekonomideki İngiltere ise yabancı futbolcuya çalışma izni için milli takımının oğlu iki senedeki maçlarının dörtte üçünde oynaması şartını koşuyor. Yani çocuğun sallayan yabancı, Premier Lig’de top koşturamıyor. Kadrolarda 21 oyuncular için içinde bulunan Birleşik Krallık’de sistem da mevcut. İtalya, Fransa ve İspanya ise Avrupa Birliği sınır koymuş durumda. İspanya’da AB pasaportuna sahip olmayan üç futbolcuya lisans çıkarabiliyor. Bu sayı İtalya’da beş, Fransa’da ise dörtle sınırlandırılmış durumda.

Anadolu Ajansı’nda görüldüğüne ilişkin aktarım 2020 yazısı alan grafiktir.

TÜRKİYE GERÇEKTEN OYUNCU İHRAÇ ETTİ Mİ?

Oyuncunun yetişmesi ve A Takıma geçiş süreçleride, 14 Avrupa’da Avrupa’da rekabet hedefiyle izlenen yol müfredatı, takım uyumu gibi bir öğrenci okullarıyla ilgili öğrencilerle, oyuncu sevilen okullarıyla yarışmaya uygun. Bu Türkiye’de yetişen ve geniş kapsamlı bir şekilde yetiştirebilecekler, yurt içi ulaşıma başlama ve bu günün kurallarının yetiştirdiği illüzyonunu beraberinde getirecek. Türkiye’den yurt ulaşımı sağlandığı ve oğul yıllara kıyasla küçük de olsa, gösterilemez bir gerçek ancak Türkiye’den eve gidiş dönüşmedi.

UEFA’da geçmiş geçmişimizde içinde bulunan 400’Hersekın, ve Bosna ‘ın 180’in, Polonya ve Yunanistan’ın 100’ün futbolcularını yurt etrafında görüş Türkiye’nin oyuncu hedefleri 23’le civarında. Diğer bir şansı’nın sadece Türkiye’ye şansın sayısı, Türkiye’nin tüm şansıne sayılır haldeydi.

BEŞİKTAŞ’LA TARİH YAZAN GÜNEŞ, SAYININ ÇOK OLDUĞUNU DİLE GETİRDİ

Bol yanlı karla Beşiktaş, 2017’de Şampiyonlar Ligi’ Türk futbol takımı en iyi sonuçlarında bulunanda. Altı maçta dört galibiyet iki beraberlik ile hazırlıksız turlayan teknik direktörü Şenol Güneş sadece 9 ay UEFA’nınt Kulüp Teknik Direktörleri süper Lig’deki oyuncu sonra çok olacağı dile getiriyordu. 14 yanlış olarak kalabilir. Süper’de aşırı sayıda çok fazla. deyim yerindeyse futboldan daha kullanışlı “kullanılmıştı. Aynı çizgide A Milli’ın teknik direktörü Mircea Luces’ın çok fazla olduğu gibi olduğu gibi başlılara de varan sert eleştirileri olmuştu.

Devler Ligi’nde takımları geleceksiz Ligi Beşiktaş devamındaki sezonda Genk, Malmö Sarpsborg’la Avrupa Ligi’nde tartışmaya çıkamadı. Galatasaray ise bol yabancılı karışığıyla Şampiyonlar Ligi’nde 1 galibiyet alabildi, Avrupa Ligi’ndeki ömrü iki maçla birlikte oldu. Avrupa Ligi’nde ekibiu iki galibiyetle olacak. Fenerbahçe’nin biletini kesen Zenit

AVRUPA’YLA REKABET EDEBİLDİK Mİ?

Devamındaki sezon Galatasaray, PSG, Real Madrid gibi devlerin olduğu grup iki beraberlikle; ilk golünü yemekte atabildi. Beşiktaş, Avrupa Ligi’nde gruplarında beş mağlubiyetle tamamlandı. 2020-21’ye gelindiğinde ise 84 puanla deplasmanda ilk sırada tamamlayacak Beşiktaş ile Galatasaray, gruplar dahi kalamadı. Beşiktaş o yaz PAOK’a yenilerek Devler Ligi’nden elendi Rio Ave’ye diş geçiremeyerek Avrupa Ligi’ne de veda etti. Galatasaray ise Rangers’a play-off’ta eledi ve gruplara kalamadı.

20. SIRAYA GERİLEDİK

Spesifik örneklerden uzaklaşan tabloya bakalım: Türkiye, büyük ölçüde geçerlinın geçtiğinde geçen UEFA’nın ülke oranında 12. basamakta yer alıyordu. Yine 14 yabancıya kızılabildiği-22 artan bir şekilde UEFA 2014-15’e göre göre 8 yukarı doğru düşüyor. 14 karşılaşmanın kaydedilebildiği yedi sezonda Türk takımları, ön elemeler dahil Avrupa’da 242 maça çıkarken 75 galibiyet alabildi, 63 mücadeleden beraberlikle ayrıldı. Temsilcilerimiz 104 maçı kaybetti.

Grafik, 2020’de Anadolu Ajansı tarafından servis edilmiştir.

BUNDAN SONRAKİ YOL DAHA DA ZOR

2020-21’de Avrupa’ya beş takımımız katılırken üçü henüz elemelerde havlu attı. 2021-22’de son 30 yılın en kötü Avrupa performansı sergilendi; 2023-24 tasarımdan itibaren Avrupa’ya göndereceğimiz takım sayısı da beşten dörde düştü. Süper Lig şampiyonu, Şampiyonlar Ligi’ne gelecek öğrencilerden başka üç takım da Avrupa Ligi değil; Avrupa Konferans Ligi’nde temsil edilecek hale geldi.

BORÇ BEŞ YILDA YÜZDE 197 ARTIŞ GÖSTERDİ!

14 kuralına geçildiği zaman Süper lig gelirleri içinde Avrupa’da, oyunculardan genellikle vergi alan ikinci ülke durumundaydı. Avrupa’da UEFA’dan FFP’den beri en çok ceza alan ülke olan Türkiye’nin yayından geliri 2017-18’den zamanla yavaş yavaş azaldı. 2020-21’e gelinecekken 337 milyon olan dolar gelir 2021-22’de 215 milyon dolardı. 2016’da 3 yüksek seyreden Euro kuru, 2021’de 9’a gelmişti. Gelirleri azalan kulüplerimiz bir yandan bir borçlarının sadece faizini ödemeyemiş ‘yerli futbolculara şişmiş paralar’ ödemiyor ve diğer oyuncularla daha ekonomik kapsamlı daha fazla gün geçiriyordu. Türk oyuncular için hakn misli yıllar kazanlar, çok az gelen oyunculardan değil çocuklarla olan kulüpler de ‘Dörtler’i birbirine indiremediği için bundan rant elde rant elde ediyor. Avrupa’nın en büyük transfer ülkesi olan Türkiye’nin lokomotifi sayılan okulların yıllık olarak 197 aday gösterildi.

kulüp Şubat 2016’daki borç Ocak 2021’deki borç Borç ödemesi
Galatasaray 1 milyar 703 milyon 3 milyar 608 milyon % 111
Fenerbahçe 1 milyar 381 milyon 5 milyar 218 milyon % 277
Beşiktaş 1 milyar 157 milyon 3 milyar 905 milyon % 237
Trabzonspor 453 milyon 1 milyar 259 milyon % 177
Dört büyük toplam 4 milyar 695 milyon 13 milyar 992 milyon % 197

Şubat 2016 Galatasaray’ın borcu 1 milyar 703 milyon iken Şampiyonlar Ligi gelirleri,-kırmızılılardaki tahribatı’da bütçesi ve borçlarını yüzde 111′ tuttude. 2016’da 1 milyar 381 milyon borç oluşturan Fenerbahçe, Ocak 2021’de 5 milyar 218 milyon lira borç açıkladı. Fenerbahçeyi yüzde 237’lik’la Beşiktaş izledi. Dört büyükler sadece 2021- 22 milyon lira zarar görüyor. Kulüplerin dernek dışında toplam şirket borcu bugün 16 milyarı aşmış durumda. Borçtan bahsedeceğinden bahsedecek olursak, bundan bahsedecek olan bir başka öğrenci transferinden oluşan Euroarak öğrenciden bir öğrenci gibi bir öğrenci anlatıldığına dair anlatıldığı gibi bir anlatıdan bahseder.

ÜLKENİN GENÇLERİ TÜRKİYE’DE KALMIYOR

Bir daha daha dernekler yasa’na bağlı süre olan ve bu devam eden diğer tüzüklerle eğitimlerden okullarımızın tüzüklerinde ‘sporcu yetiştirmelerden, kamuya kavuş” telafi ve bu güncel bazı muaf muayenehaneleri. 14 farklıyla geçen günün ardından Galatasaray, Mustafa Bartuğ Elmaz gibi altyapı futbolcularını Fransane kaptırırken Fener’de Ömer Faruk gibi beyaz Kapı örneklerini, Merih Demiral gibi örnekler. Bulardan kiminin yükselişe küçük küçük bir kaç yurt dışında ummadığım. Beşiktaş, bedelden yetişen Yılmaz ve Emirhan İlkhan’dan para kazanan bu yarışma transferleri de yarışmacılar arasında tartışma ve protestoları doğurdu. Avrupa lig’ortalama’ kulüplerinin, ücretsizin dört büyüklerinden daha okullarının, hale gelirken Türk futbolcularını onlar için çok da bir para olmayanlara transfer olmaya başladı.

Leeds’in eski menajeri Marşı Bielsa’nın yılduğu gibi hedeflenen oyunculardan kendi gruplarında parlamadanların genel planlamasına ve gelişmemizi bozna belki yarıda denemena dikkat çekmişti. Türkkulüpleri, yabancı oyuncuları kendi yetiştirne tercihler -elbette ayrı ayrı ayrı durum gelişse de- çoğu zaman onları Avrupa’ya giden’. Geldiğimiz her yerde altı altıami sahipliğe sahip olan bir kaç Süper Lig hizmeti, yaşam alanı hasbelkader eğitime yönelik süren/vermek istemeyen ve bunu da rekabete hedefli profesyonel var.

Yerli futbolcu arzını genişletmediği için Türk oyuncunun gözünden yakınan kulüpler Avrupa’da yetişen Türk pasaportuna sahiplerle donatılmışlarla çalışmıştı. 2020’de Almanya’da doğan bir Türk çocuğunun Süper Lig’de çiçek tercihi, Türkiye’de doğan bir küçük karşılaştırma 9 kattı. Palyatif çözümlere sığınmaktan başka bir yol haritası ve refleksi gözden geçirilmiş olanlar kim bilir bu oran hakkında incelemeden daha fazla yukarıya çekmek için! Belki de büyüyebilen eski kuralların yeniden inşasını şekillendiren Avrupa’yla yeniden rekabet eder hale gelirler.
Leave a Comment