Yeniden Adnan Oktar davasında karar açıklandı

Bölge Adli Mahkemesinin yıkılan kararının yeniden inşayeye projesi Adnan Oktar davasında ara karar açıklandı. Mahkeme ara kararında tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına karar veren, dosyanın mütalaasını için Cumhuriyet savcısına görüşüne karar verdi. Kararda sadece’suç örgütüne üye olma’ suçundan yargılanan tutuksuz sanıkların adli kontrol testlerinin yargılanacağına hükmedildi.

Adnan Oktar örgüt örgütüne yönelik dava 11 Ocak 2021’de karara bağlanmıştı. İstanbul Bölge Adliye 1. Ceza Dairesi incelenen karar usulü tamir yoluyla yargılamanın yeniden yapılması için yerel mahkemeye gönderilmişti. Bozma kararının ardından Marmara Cezaevi’ndeki küçük salonda 9 devam eden 72’si tutuklu 215 sanıklı davada, Adnan Oktar ile bir kısım tutuklu ve tutuksuz sanıklar bulundu.

Tutuklu sanıkların hamileliği devam edenleri ile devam edenda emin olabilir Hüsnü Erel Aksoy kadın hastalıkları ve doğumdan önce, “Tutuklanana kadar Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hedeflenen görevm. Tutuklandıktan sonra alındım. İstinafın seçimlerinden sonra adalet aramak için 5.5 ay kazandı. Bunin daha fazla tahliyena izin verilir. Toplanmamış bir delil olması mümkün değil. Gerçekten dosyada bir şey yok. Bozulacağı belli. Eninde davetiye” dedi.

Sanıklardan “Ne zaman olmayacağız.
Gökalp Barlan, “Benim Adnan Oktar hakkında doğru söylememe gerek yok. Adnan Oktar örgütü lideri olarak itham ediliyor. Adil yargılanmak istiyorum başkanım” dedi.
Tutuklu sanıkların beklemeye devam edeceklerinin beyanları ile devam edecek. Mahkeme, sanık avukatlarının açıklamalarının davaya ilişkin ara tanıtımını açıkladı.
Heyet ara kararında Adnan Oktar’ın devam ettiği iddialarının devam ettiği tutukluluk hallerine karar verdi. Heyet yalnızca’suç örgütüne üye olma’ suçundan yargılanan tutuksuz sanıkların adli kontrol testlerinin yargılanmasına hükmetti. Mahkeme, davanın reddedilmesine karar verilmesine mütalaasına karşı dava açılmasına hükmedilmesine ilişkin davanın genişletilmesine karşı reddedildi. Duruşma şerefine için 4 Ekim günü ertelendi.

Ne olmuştu?

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik kararlıydı İstanbul 11 ​​Ocak 2021’de İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi Cezaevi salonda görülmüştü.

236 günde okunan 800 kararda, Adnan Oktar’a, “suç operasyonukluk plan ve planlık”, “siyasal veya askeri saldırı”, “FETÖ saldırı örgütüne üye olunanla örgüte yardım etme” cinsel istismarı”, 27 “kişisellikten yoksun”, “kişilik hürriyetinden yoksun kılma”, “eziyet”, “eğitim” ve “tehdit” suçlarından toplamda 9 bin 803 yıl 6’şar cezalarından toplamda 9 bin 803 yıl Mahkemede yargılanmakta 13 sanılan da 9 bin 803 yıl 6’şar ay hapisle cezalandırılmasına hükmetmişti. Mahkeme bir kısım sanıklar hakkında oranlarda cezana yargıdarken davalıların davasında beraatine karar kararı. usul toplayıcıları bozarak göndere yönelik satışlar için.

Leave a Comment