Yeter ki bu iş olsun…

Ekonomik krizde derinleşirken AKP’li Recep Tayyip Erdoğanseçim öncesi’ ‘önceden seçim içingösteri projesi‘ sosyal konut projesine güvenildi. Beş geleceğin bin konutu öne sürülen bu projelerini da Erdoğan’ın duyurmuştu.

Konuttaki 2+1’lerin 608 bin liradan evlerini söylüyor Erdoğan, “İstanbul, Ankara, İzmir gibişehirlerde 2+1’in en küçük olanının fiyatı 780 bin lira olcak. Çocuklar büyükşehirlerde de 608 bin lira ile 780 bin lira arasında olacak” demişti.

Proje kapsamında konutların 50 bini İstanbul’da, 18 bini Ankara’da, 12 bin 500’ü İzmir’de, 10 bini Gaziantep’te, 8 bin 650’si Bursa’da, 7 bin 500’ü Konya’da ve 4 bin 500’ü de Kayseri’de inşa edilecek.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A TOKİ ÇAĞRISI

Yakında, sosyal konut projesi günleridir en çok konuşulanlar konuşulacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan bir dizi bulundu.

Kılıçdaroğlu, içinde Erdoğan’a çağrıda bulundu. Projeye hazine bakanı isteyen CHP lideri, “Ben bu görünümünde olmak istiyorum. Ha sen git, medya görünenlerine ‘Bay Kemal projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, sorun değil. Yeter ki bu iş olsun“dedi.

“APARATLARINA ‘BAY KEMAL PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, SORUN DEĞİL”

Erdoğan’a’Hazine ver, destekdiyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

  • Son haftalarda, TOKİ’nin Ankara, İstanbul Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl daha fazla ildeki ihaleleri iptal oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de yönetme bu sosyal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben bu görünümünde olmak istiyorum.
  • Halkımızın böyle bir projeye ürünü var, siyasiler olarak, bu envanterden satın almaktan memnunuz. Tekrar ediyorum, hazine ver. destek. Bir rezalet daha yaşansın.
  • Ha sen git, medya görünenlerine “Bay Kemal projeye karşı çıktı” haberi yaptır, sorun değil. Yeter ki bu iş olsun.

.

Leave a Comment