YouTube aşağılanmış! işte yeni tasarım

Popüler video platformu Youtube, mobil ve web sürümü için gerekli tasarım devam ediyor. Video kullanımı yeni tasarım, kullanımdan çok daha şık ve kullanışlıdır. Kutuların yeniden şekillendirilmesi ve “Ambiyans Modu”na dikkat edilmelidir.

YouTube videosu hap geçişi yapıyor

Son haftalarda YouTube; Android ve web için çeşitli tasarımlar, iOS için gitti. Daha önce Şort bölümü güncelleyen platform, şimdi de videoyu eski unuttum. Yeni tasarımda tasarlandığının hap şekline getirileceği, beğeni/beğenmemelerin bir araya getirilebileceğini ve ön plana görünüşte görünür.

YouTube’un yeni sayfa tasarımına göre artık kanalın adı, videonun başlığı ile beğenme/beğenme gibi etkileşimde bulunulabilir butonların arasında yer alacak. Yana kaydırılabilir butonların hemen altında ise en popüler yorum ön plana çıkarılacak.

YouTube Shorts'tan içeriğin geleceğine müjde!

YouTube Shorts’tan içeriğin geleceğine müjde!

YouTube, Shorts üzerinden para kazanabilmenin yolunun yönlendirmesi. Özellik, TikTok platformunda izleyici. İşte detaylar…

Android, iOS ve web için beğenilena belirtilen yeni video sayfa tasarımı, “Ambiyans Modu” dikkat de dikkat çekiyor. Bu mod sayesinde genel ana sayfa tasarımına hakim oluyor ve çok daha fazla moda olan yaşlılar.

Yeniden kullanım hap butonlar ayrıca, açık veya koyu mod farkksizin, kendi arka plan rengine sahip. YouTube, butonların bu şekilde çok daha fazla vurgulandığı vurgulanıyor. Yeni tasarım, videonun açıklamasını da çok daha belirgin hale getirir.

YouTube tarafından yönlendirilen video sayfası, şu anda küresel olarak raftan çıkmış durumda. Yeni tasarımı mobil veya web sürümünde yapılan birkaç gün içinde paylaşılacaktır.

Siz yeni YouTube videosu için ne satın aldınız? Yorumlarınızı gözden geçirmeniz paylaşımları unutmayın!

Leave a Comment