YouTube ‘kısa yoldan’ para kazandıracak

Tiktok’la ‘dikey videosu’ Yarışmada olan Youtube Shorts, yeni para kazanma yollarını sağlamadiyor.

Gelecek teknolojiler Kısalar, standart YouTube videolarında olduğu gibi ‘ortak’ (ortak) aracı ve bu sayede reklam gelirlerini paylaşmasına olanak sağlayabilir. YouTube ayrıca programa uygun olmayan içerik sağlayıcıların bağış, teslimatlar ve ürün satışlarını para kazanmasını da kolaylaştırıyor.

TikTok’tan daha fazla para kazanmak seçenek ve “bir platforma akın eden bir video kazanmaki geri kazanmak.

Uzun vadeli bir para kazanma planı

Youtube Shorts’un reklamından 18 ay sonra gelen duyuruyla YouTube’un baş ürün sorumlusu Neal Mohan, ‘uzun vadeli bir para kazanma projesi‘ sözü verdi. YouTube’un içerik oluşturucudan sorumlu kişi olan Hanif, Shorts’un günde 30 milyar görüntülenmeyedını ve onun ay 1,5 milyar kişi kullanıcılarını söylüyor.

kanal kadar YouTube, içerik fonları, alışveriş ve aktarılan Shorts’tan küçük para kazandırdı. Bunlar TikTok ve Instagram’ın kendi dik videolarından para kazanma yolundane benzer ve çok içerik sağlayıcı geleceği yetiştirmeyi düşünüyor.

Daha kolay partnerlik, daha çok para

Şirket, içeriğin ‘Süper Teşekkür’ bahş seçeneği ve ücretli kanallar özelliği gibi özelliklerle reklam eşliğinde yanında ulaşabilecekleri yeni bir model sunuyor.

Başlangıcı, ortak yazacakları uzun boylu olacaklardır. “Üreticiler, sizin için çok daha erken para kazanmaya başlayacak” diyor.

Yeni çıkacak plan “Şort’u çağırır, altı video, iki reklam görür ve uygulamadadan çıkarsanız, YouTube bu iki reklamdan elde edilen elde edilen reklam gelirini altında videoya dağıtır” diye açıklayan Hanif, YouTube’un şu anda yaklaşık 2 milyon para kazanan içerik oluşturucunun şu anda olduğunu ve bu sayının 2023 milyona yaklaşmasını işaret ettiğini söylüyor.

YouTube, içerik oluşture oğlu üç 50 milyar dolardan fazla ödeme öğrenileceğini söylüyor.

Leave a Comment