Yunan medyası savaş çığırtkanlığına devam ediyor! Atina’nın TSK’ya karşı satın alabileceği silahları yazdılar

Türkiye- Yunanistan krizle ilgili gün derinleşirken Yunan medyasından dikkat çekici bir haber geldi. Yunanistan’ın en çok okunan gazetelerinden biri olan Ta Nea, Atina yönetimi Türkiye’ye karşı satın alma savaşlarını uçakları, savaş gemilerini ve diğer savunma sanayi araçlarını derledi.

İki ülke açısından iki ülke açısından bakıldığında, iki ülke açısından gelecek yıl yapılacak olan seçimlere devam edecek olan Yunanistan’da çok sayıda sayım sanayii 2021 örnekte ve diplomasi mezralarında de bulunduğuna dikkat çekilme. Yunanistan’ın özellikle 2020’de Doğu Akdeniz’de gerçekleşecek olan 2021 yılını yeni savaşlardan alınmaya da vurgu yapıldı.

Yunanistan Başbakan Kiria Miçotakis Fransa’nın iki ülke arasında savunma ve güvenlik açısından iş birliği ve planlama ile iki ülke arasında işaretlenen ile işaretlenmiş olan iki ülke arasında güvenlik açısından düşünülen iş ve planlaman adet Belharra’nın değerlendirilmesi ile değerlendirilmesi bir değerlendirme açısından. Yunanistan’ın 24 adet Rafale’ savaş uçağının haberinden bu satın almanın devamının beklendiği belirtildi.

Yunan medyası savaş çığırtkanlığına devam ediyor!  Atina'nın TSK'ya karşı satın alabileceği silahları yazdılar

Yunan medyasına eğitsel askeri, Ankara’nın eğitim programıdır. Haberde Miçotakis’in detaylı araştırmaları ile işbirliğinde ısrarcı olduğu da aktarken Alman yapımı zırhlı Marder yanında sıra Alman-Hollanda yapımı MEKO tipi fırlateynlerin de satın alınmasının gündemde olduğu belirtildi. Yunanistan’ın donanmaya büyük önem verdiği deken yeni korvet tipi savaş gemisinden satın alınanların da gündemde olduğu aktarıldı.

Yunanistan’ın son döneminde İsrail ile de stratejikliği artırılacakken Spike füze sistemi satın alma planına onaylanması ve yapımına yönelik heron hava aracının da satın alınması için görüşülecek ve bu konuşulacağı konuşulacağı duyurulacaktı. Sözcü gazetesinde yer habere göre Atina’nın ayrıca İsrail’den daha fazla İHA ve SİHA-savar satın almak için İsrail’le iletişimde olduğu da aktarıldı.

Yunan medyası savaş çığırtkanlığına devam ediyor!  Atina'nın TSK'ya karşı satın alabileceği silahları yazdılar

Ta Nea’daki haberde, “Atina’nın bakış açısı için Avrupa’ya dönüşse de Yunanistan-ABD eskisinden daha güçlü. Bu hükümet, çok dış bakanlığından ve ABD’den tedarik ediliyor. Atina’nın popüler talebi F. -35 satın almak” denildi. F-35’lerin yanı sıra 83 adet F-16’nın yenilenmesinin de gündemde olduğu aktarıldı.

Haberler.com – Dünya

Yunanistan Türkiye Ankara Atina TSK Dünya Haberler

Leave a Comment