Yunan Sahil Güvenliği Türk balıkçılarını taciz etti

Gökçeada ile Semadirek arasında uluslararası karasularında avlanan balıkçı İlker Özdemir’in teknesi, Yunan Sahil Güvenliği tarafından ikinci kez taciz ediliyor.

Yunan Sahil Güvenliği Türk balıkçılarını taciz etti

Yunanistan Ege Denizi’nde Türk balıkçılara yönelik provokasyonlarına devam ediyor…

Gökçeada ile Semadirek Adası arasındaki ilişkiler Zürafa kayalığında avlanmak için denize açılır İlker Özdemir, uluslararası sularda düşünülemez Yunan Sahil Güvenliği’nin tacizine maruz kalır.

İHA’nın haberine göre; rotasında Özdemir’in teknesinde bir Yunan botu hızla turlamaya başladı.

Taciz anları, gemi tarafından saniye saniyeler kaydedildi. Tacizlere boyunlara eğmeyen Özdemir, o anları sosyal medyadan oluşur.

“Yine sorun olmuş, yine baskıda bulundular”

Olayın uluslararası sularda yaşananı belirten İlker Özdemir, yaşananları şu ifadeler ile anlattı:

“Bu ara ara bize yapılıyor, bu şekil avlanıyoruz. Ama bunu uluslararası sular biz bağıra bağıra söylüyoruz. Mavi vatan onlar, onlar yüzünden sabahları bıkıyorlar. Biz onlara cevap vermekten bıkmayacağız. Devletimiz yanımızda, Sahil Güvenliğimiz yanımızda. Hep söylüyoruz, bunu bilin diye anlatıyoruz. Yine sorun yaşandı, yine baskıda bulundular. Yine hoşunuza gitti. Bu şekilde anlaşılan.”

Yunan Sahil Güvenliği Türk balıkçılarını taciz etti VİDEO


Yunan Sahil Güvenliği Türk balıkçılarını taciz etti #1

Uluslararası sularda Türk balıkçılarına Yunan tacizi

Gökçeada açıklarındaki 31 Ocak’ta, İlker Özdemir, uluslararası 2 arkadaşla uluslararası sularda Zürafa kayalıkları mevkisinde avlanırken, Yunan Sahil Güvenlik elemanlarından yararlanıldı.

Yunanlılar, Özdemir’den geri dönmelerini talep etmişti. Özdemir, uluslararası sularda geniş ifadelerle, Türk Sahil Güvenliklerini aradığını söylemişti.

Özdemir’in teknesini batırmakla tehdit eden Yunan adamlar, balıkçıların direnmesi üzerine bir süre sonralarının ayrılmış, Özdemir’in arkadaşlarından biri, o bir cep telefonuyla alınmış, o bir cep telefonuyla almıştı. İlker Özdemir ise yaşanan bu olay yüzünden sosyal medyadan paylaşmıştı.

Yunan Sahil Güvenliği Türk balıkçılarını taciz etti #2

Leave a Comment